​​Зібрали новини та можливості цього тижня:

🌱 Письменниця Софія Андрухович і перекладачі її книжки «Амадока» на німецьку мову стали лауреатами Міжнародної премії імені Германа Гессе.

🌱 Українські програмісти створили першу безплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.

🌱 Випускниці Litosvita Марії Олексі та видавництву «Віхола» призначили Президентський грант на видання її другої книжки «Кімнати Естер».

🌱 В учасниці Річної програми Litosvita Юлії Нагорнюк вийде сучасне українське фентезі «Діва, матір і третя». Видає видавництво «Ще одну сторінку».

🌱 18 травня о 16:00 в книгарні «Сяйво книги» відбудеться презентація циклу новел випускниці Litosvita Юлії Бережної «Петрівські історії».

🌱 Програма промоції читання «Текстура» запрошує письменників та перекладачів з усієї країни долучатися до II літературної резиденції імені Олега Лишеги. Дедлайн подання — 26 травня.

🌱 Місто літератури ЮНЕСКО Вонджу (Південна Корея) відкрило набір письменників із міст літератури (в Україні це Львів і Одеса) на резиденцію. Організатори забезпечують авіаквитки, харчування та проживання. Прийом заявок триватиме до 31 травня.

🌱 Бренд дитячих книжок «Містер Подушка» шукає SMM-менеджера/ку.

🌱 Litosvita оголосила дві нові вакансії — SMM-менеджер/ка та куратор/ка курсів.

🌱 Litosvita анонсувала курс «Літературний переклад 2.0». Це поглиблена програма з перекладу художньої літератури та нонфікшну.

🌱 23 травня відбудеться лекція «Фактчекінг: перевірити все (не) вдасться». Лекторка — керівниця комунікаційного відділу INSCIENCE Маргарита Іваницька.

🌱 24 травня в Litosvita пройде лекція «Як писати стендап». Лектор — актор, комік, резидент «Підпільного стендапу» Олександр Жипецький.
​​Розпочинаємо тиждень з актуальних вакансій

У блозі зібрали можливості для всіх, хто працює з текстами, контентом, комунікаціями тощо.

Знаходьте щось цікаве для себе та поширюйте серед друзів і знайомих.
​​У новому дописі ділимося простими ознаками того, що перед вами неправдива інформація.

Зберігайте собі — і нехай навколо буде менше фейків

А ще більше про перевірку фактів ви зможете дізнатися 23 травня на лекції «Фактчекінг: перевірити все (не) вдасться?». Лекторка — керівниця комунікаційного відділу INSCIENCE Маргарита Іваницька.

Долучайтеся!
​​У блозі розповідаємо історію випускниці Річної програми та багатьох інших курсів Litosvita Христини Морозової.

Її дебютний роман «Фанатка. Біполярна історія» нещодавно вийшов у видавництві «Віхола».

А вже 28 травня ми будемо обговорювати цей текст на нашому Книжковому клубі. Зустріч відбудеться за участі авторки. Долучайтеся!
​​Last call 🔔

Сьогодні о 19:00 відбудеться лекція «Фактчекінг: перевірити все (не) вдасться?».


Керівниця комунікаційного відділу INSCIENCE Маргарита Іваницька розповість базу про перевірку фактів. Ви зрозумієте, чому ці навички є важливим інструментом для авторів, як якісні тексти виховують критичне мислення і медіаграмотність у вашої аудиторії та в який спосіб перевіряти компанії і організації, з якими збираєтеся співпрацювати.

Встигніть придбати квиток!
​​Last call 🔔

Сьогодні о 19:00 відбудеться лекція «Як писати стендап».


Комік, актор, резидент «Підпільного стендапу» Олександр Жипецький розповість, якою є структура жарту, де брати ідеї для монологу, як розвивати художні прийоми в комедії та готуватися до виступів.

Ви ще можете зареєструватися.
​​Розповідаємо про важливі події та можливості цього тижня:

🌱 Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від російського ракетного обстрілу друкарні Factor Druk.

🌱 Міжнародну Букерівську премію, яку вручають за перекладені англійською мовою художні твори, отримала книжка «Kairos» німецької письменниці Єнні Ерпенбек у перекладі Майкла Гофмана.

🌱 Верховна Рада України ухвалила закон про книжкові сертифікати й субсидії для книгарень на оренду приміщень.

🌱 Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014 року визначають життя в країні та ведуть її вперед. Серед письменників до списку ввійшли Вікторія Амеліна, Софія Андрухович, Станіслав Асєєв, Сергій Жадан, Андрій Курков, Ірина Цілик та Артем Чех.

🌱 Премію імені Георгія Ґонґадзе отримала ведуча, журналістка, директорка департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту на «Суспільному» Тетяна Трощинська.

🌱 До 26 травня триває Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві. Україна бере участь із національним стендом.

🌱 «Читомо» розпочинає акцію «Місяць військових письменників», щоб заохотити до читання книжок авторів, які зараз не мають достатньо часу на промоцію і обговорення своїх видань.

🌱 House of Europe спільно з Netflix та New York Film Academy відкрили реєстрацію на два воркшопи для українських сценаристів та продюсерів.

🌱 До 20 липня триває конкурс воєнної літератури для військових та ветеранів «4.5.0». Категорії — оповідання, есеї, нотатки та щоденникові записи, вірші.

🌱 До 14 серпня приймаються твори на Всеукраїнський конкурс малих прозових форм імені Василя Стефаника.

🌱 28 травня відбудеться п’ята зустріч Книжкового клубу Litosvita. Обговорюватимемо роман нашої випускниці Христини Морозової «Фанатка. Біполярна історія».

🌱 Сьогодні о 19:00 в Litosvita пройде лекція «Як писати стендап». Ви дізнаєтеся, як працювати з комедією, створювати жарти та готуватися до виступів. Встигніть долучитися!
​​Друзі, ми будемо на Книжковому Арсеналі

2 червня в межах професійної програми XII Книжкового Арсеналу відбудеться подія «Litosvita — 10 років спільноті натхнення та розвитку».

Лектори й команда презентують роботу та плани школи на найближчий час. Також на вас чекає неформальне спілкування-нетворкінг із випускниками, які вже видали свої книжки.

Дата та час: 2 червня (неділя), 19:00−20:00.
Місце проведення: Майстерні, 1 поверх Книжкового Арсеналу.

До зустрічі!

#BookArsenal2024
#КнижковийАрсенал2024
​​Триває реєстрація на курс «Літературний переклад 2.0».

Це поглиблена програма з перекладу художньої літератури та нонфікшну, повністю побудована на практиці. У невеликій групі будемо перекладати уривки 3 різних книжок і розбирати тексти до дрібниць.

На вас чекає 9 воркшопів із фаховими перекладачами: Анатолієм та Катериною Пітиками, Максимом Нестелєєвим та Галиною Курило.

Стартуємо 17 червня. Кількість місць обмежена — встигніть приєднатися!
​​У блозі ділимося добіркою книжок для дітей та підлітків, які написали наші випускниці.

Тут і про нелегке життя хлопця після Другої світової війни, і про альтернативний хід історії України, і про сміливих котиків, що долають ворогів.

А якщо ви також мрієте створити власну історію для дітей, реєструйтеся на курс «Як написати і видати дитячу книжку».

Стартуємо вже 6 червня. Встигніть долучитися!
​​Уже сьогодні розпочинається XII Книжковий Арсенал 📚

Протягом 4 днів відбудеться приблизно 160 подій. Фокус-тема цього року — «Життя на межі».

А в неділю, 2 червня, чекаємо вас на нашій події в межах фестивалю «Litosvita — 10 років спільноті натхнення та розвитку». Усі деталі — за покликанням.

#BookArsenal2024
#КнижковийАрсенал2024
​​До Дня захисту дітей долучаємося до «Відповідальної ініціативи» від благодійного фонду «Клуб Добродіїв».

Збираємо 20 000 грн для простору «Місце Сили», де організовують відновлювальні активності для дітей і підлітків, що постраждали від війни.

А за донат 200 грн і кратний йому беріть участь у розіграші сертифіката на 3 000 грн на курси та інтенсиви Litosvita.

Дізнавайтеся умови в нашому інстаграмі та долучайтеся.

#ЇхнєСучаснеНашеМайбутнє
​​Відкриваємо реєстрацію на лекцію «Як читати нонфікшн, щоб він діяв? Система корисного читання».

Ви зрозумієте, як підготуватися до читання книг і нотувати, запам’ятовувати, втілювати поради з мотиваційної літератури. Дізнаєтеся про читацькі секрети для концентрації уваги та книги-інструменти для розв’язання проблем, книги-антистреси, книги-супергерої.

Лекторка — керівниця комунікацій Центру економічного відновлення, амбасадорка культу корисного читання Надія Потоцька.

Лекція відбудеться 20 червня онлайн. Деталі та квитки — на сайті.
​​Дайджест подій цього тижня:

🌿 Триває XII Книжковий Арсенал. 2 червня в межах професійної програми відбудеться подія «Litosvita — 10 років спільноті натхнення та розвитку».

🌿 З 31 травня до 9 червня пройде 21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Концепцією та назвою цього року стала «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя».

🌿 Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib.

🌿 Маша Фоя, Сергій Майдуков, Олеся Секереш, Марі Кінович, Романа Рубан та Ольга Лісовська ввійшли до довгого списку престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2024.

🌿 Конкурс професійної журналістики «Честь Професії» оголосив переможців 2024 року.

🌿 В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну — Kovyla Publishing. Воно спеціалізуватиметься на нонфікшн-літературі.

🌿 Бренд українського етнічного одягу Etnodim шукає в команду SMM-менеджера/ку.

🌿 У The Ukrainians Media відкрита вакансія контент-кріейтора/ки.

🌿 Litosvita збирає 20 000 грн для простору «Місце Сили», де організовують відновлювальні активності для дітей і підлітків, що постраждали від війни.

🌿 Litosvita анонсувала нову лекцію «Як читати нонфікшн, щоб він діяв? Система корисного читання». Лекторка — керівниця комунікацій Центру економічного відновлення, амбасадорка культу корисного читання Надія Потоцька.

🌿 6 червня стартує курс «Як написати і видати дитячу книжку». Це комплексна програма про жанрові особливості та специфіку написання книжок для дітей. Встигніть долучитися!
​​Відкриваємо продаж квитків на лекцію «Як створити подкаст».

Керівник студії подкастів IZONE Media і співавтор проєкту «Подкаст Підкаст» Олексій Кушнір розповість про розроблення концепції, створення сценарію подкасту, технічні засоби для запису, майданчики для розміщення та промо перед запуском.

Лекція відбудеться 17 червня онлайн. Доступ до запису — 90 днів.

Реєструйтеся на нашому сайті.
​​Розпочніть літо з Litosvita — запрошуємо на програми червня.

Цього місяця відбудуться:

🌱 курс «Як написати і видати дитячу книжку» — 6 червня;
🌱 курс «Літературний переклад 2.0» — 17 червня;
🌱 лекція «Як створити подкаст» — 17 червня;
🌱 лекція «Як читати нонфікшн, щоб він діяв? Система корисного читання» — 20 червня.

Усі деталі — у нашому календарі.
​​Уперше в Litosvita — відкриваємо реєстрацію на інтенсив «Як писати детектив»

Ви зрозумієте історію та класичні критерії детективного жанру. Навчитеся вибудовувати сюжет, вибирати правильний темп розкривання таємниці, працювати з позасюжетними елементами й конструювати цікавих персонажів.

Лектори — Ростислав Семків, Софія Філоненко, Євгенія Кужавська.

Інтенсив відбудеться 16−18 липня онлайн. Доступ до записів — 90 днів.

Дізнавайтеся деталі на нашому сайті.
​​Last call 🔔

Сьогодні о 18:30 стартує курс «Як написати і видати дитячу книжку».


Це комплексна програма про жанрові особливості та специфіку створення текстів для дітей. Ви навчитеся розробляти сюжет, будувати інтригу, конструювати унікальних персонажів і писати цікаві діалоги. Зрозумієте, як працювати з науково-популярною літературою та фентезі.

Ви ще можете приєднатися.
​​Запрошуємо на нову зустріч Книжкового клубу Litosvita 📚

27 червня будемо обговорювати роман нашої випускниці Олени Пшеничної «Там, де заходить сонце». Подія відбудеться за участі авторки.

Усі деталі та реєстрація — на сайті.
​​Друзі, маємо новину, на яку багато хто чекав! Ми відкриваємо реєстрацію на «Літню літературну школу в Карпатах»

У програмі — лекції, майстеркласи, public talks, практичні заняття та робота над текстами разом із лекторами, літературні читання і обговорення текстів, тематичні вечори та прогулянки в гори.

Лектори — Тарас Прохасько, Ярина Чорногуз, Ростислав Семків, Софія Безверха, Світлана Тараторіна, Євгенія Лопата, Богдана Романцова, Оксана Пендерецька.

Коли: 12−17 серпня.
Де: готельно-відпочинковий комплекс «Срібні Роси» (Микуличин, Івано-Франківська область).

До 1 липня діє рання вартість.

Усі деталі та реєстрація — на сайті.
2024/06/08 20:10:36
Back to Top
HTML Embed Code: