Telegram Group Search
👾 До речі, про нездоровий хайп.

Нещодавно нашумів один виходець з Open AI, який випустив величезний алярмістський текст про те що AGI ось-ось стане реальністю, вже за кілька років... Читати це я звісно не буду, мені вистачило графіків, які розтягнули по твіттеру. Ну і того факта, що хлопець запустив власний венчурний фонд і підгадав всі медійні активності якраз під запуск. Ось тут можете почитати, це смішно.
🤔 Побачив на УП великий текст про DeepL - успішну компанію з Німеччини, яка створила один з найкращих сервісів для перекладу. Текст непоганий, але написаний повністю по зовнішнім джерелам. При тому що серед ранніх інвесторів DeepL є TA Ventures, один з найстаріших та найактивніших венчурних фондів з України. Впевнений, там би з радістю дали змістовний коментар про одну з найкрутіших компаній в своєму портфоліо. Та і Google краще індексує оригінальний контент, ніж переклади з інших сайтів.

Шановні журналісти та редактори ділових видань, не соромтесь звертатись за коментарями до українських гравців ринку. Навіть коли пишете про глобальні теми. Українські фахівці набагато глибше інтегровані в світовий контекст, ніж ви могли подумати.
Ukraine Investment Guide 2024.pdf
5.5 MB
💰 Інвестиційний гід для міжнародних донорів, представлений урядом на конференції з відбудови в Берліні.

95 проектів з загальним бюджетом в $27 млрд.

Цікавий документ. Є дуже амбітні проекти, наприклад завод з виробництва водню за $2.4 млрд. В топі - енергетика, логістика, відбудова, металургія, копалини. Тут огляд від Forbes.
Рубрика Daily NVIDIA

57% Net Profit Margin 🤯

Це з останнього квартального звіту. Тут детальніше.
⚡️ Багато пишу тут про Enterprise AI, і нарешті радий поділитись гарною новиною про локальний ринок — зробили з u.ventures інвестицію в чудовий AI-стартап українського фаундера! Той випадок, коли і ринок супер хот, і фаундер крутий, з релевантним досвідом і потужним баченням — раніше разом з ключовими людьми з команди розробляв ML-інфраструктуру в Careem (арабський mobility unicorn, став частиною Uber). Поділюсь текстом зі свого анонсу в LinkedIn (рекомендую там зафоловити фаундера і стартап), є і новина українською.

Just as every other tech platform shift, Generative AI is creating huge opportunities for founders and investors. As you may have noticed from my posts, I am particularly excited about opportunities in the enterprise AI space. This is where I believe GenAI will create the most economic value. It is happening already. Putting aside all the hype, you can't argue with the fact that GenAI is radically changing the tech landscape of modern enterprise.

That's why I am happy to announce that u.ventures invested in Dynamiq, an enterprise platform for Generative AI, in a pre-seed round led by TA Ventures with participation from Geek Ventures and Diaspora Ventures.

Many tech leaders are facing a classic "buy vs build" dilemma today, now with GenAI flavor. I believe that for most of them, buying would be a better choice. Engineering teams should not waste thousands of man-hours when platforms like Dynamiq enable them to deploy GenAI solutions in a fast and efficient way.

We were impressed by Vitalii Duk's bold vision and excellent technical expertise. Happy to join you along this exciting journey to revolutionizing enterprise AI!
🤤 Які фактори роблять стартап привабливим (або ні) для інвестора

Цікавий погляд. Читати так: зелена шкала показує, наскільки наявність певного фактору збільшує fundability стартапа, червона - наскільки відсутність цього фактора її зменшує.

Стартап без технічного кофаундера - точно "ні". Стартап повторного успішного VC-backed фаундера - shut up and take my money.

Текст за лінком теж варто почитати.
Brodetskyi. Tech, VC, startups
🤤 Які фактори роблять стартап привабливим (або ні) для інвестора Цікавий погляд. Читати так: зелена шкала показує, наскільки наявність певного фактору збільшує fundability стартапа, червона - наскільки відсутність цього фактора її зменшує. Стартап без технічного…
🐣 Автор - колишній інвестор, а зараз наставник молодих VC - Charlie O'Donnell, Founder and GP at Brooklyn Bridge Ventures.

До речі, у нього є така табличка і про інвесторів-початківців (emerging managers).

Адже у венчурних інвесторів теж є свої інвестори (limited partners), серед яких вони фандрейзять. Тільки замість стартапу пітчать фонд: його команду, бачення, досвід, експертизу, доступ до кращих угод і так далі.
What a good seed pitch deck looks like
Molfar — якщо треба перевірити компанію, бекграунд людини, бізнес-партнера на зв'язки з росією, чи репутаційні ризики.

Це OSINTери, що пробивають дані будь-кого, аналізують ринки й загалом зробили 2500+ розслідувань за два останні роки. Molfar — найбільша агенція в ніші, мають потужний навчальний напрямок і відповідальну волонтерську позицію.

Тут безкоштовний базовий чекліст з алгоритмом пошуку даних: https://molf.ar/3Xx02DZ

Тут бот для питань і допомоги: @eye_of_molfar_bot

Канал Molfar: @molfar_global

#промо (текст наданий)
💰 Цікава статистика про зарплати європейських фаундерів від фонду Creandum. З розбивкою по раундам фінансування, обсягу залучених інвестицій, географії, індустрії, позиції, розміру компанії і так далі. Дані в євро, до податків.
⚡️🍔 Стартап українських фаундерів поглинула американська публічна компанія

Стартап українських фаундерів Allset купила американська компанія Soundhound, повідомив CEO та засновник стартапу Стас Матвієнко.

• Allset розробляє платформу для оформлення замовлень з ресторанів — подібну до Uber Eats, але з фокусом на доставку власноруч (pick up).

• Фаундери Стас Матвієнко і Анна Поліщук з 2015 року розвивали стартап в США. Команда розробки знаходилась в Києві.

• Стартап залучив $26 млн інвестицій, в тому числі від американських фондів a16z, Greycroft, європейських EBRD, Inovo, Flashpoint, та українських SMRK і Flyer One Ventures. Востаннє раунд робили в липні 2021.

• Влітку 2022 року компанія звільнила 30% працівників. Тоді Allset працювала з 8000 ресторанів і мала 100 співробітників, зараз пишуть про 7000 ресторанів. Судячи з динаміки, це не був великий екзит. Проте угода сталась і значить обидві сторони побачили в ній win-win.

• Хто покупець? Компанія Soundhound розробляє AI-платформу голосових сервісів для різних індустрій: restaurants, automotive, smart devices, hospitality, contact centers. Soundhound займається speech recognition з 2005. Ще в середині 2010-х я користувався їхнім додатком для розпізнавання музики як альтернативою Shazam.

• Зараз компанія фокусується на створенні “voice commerce ecosystem”, яка зокрема дозволить ресторанам приймати замовлення від клієнтів голосом. Для цього і купили Allset: сервіс українців дає Soundhound доступ до 7000 ресторанів-партнерів.

• Soundhound має невелику як для публічної компанії капіталізацію в $1.3 млрд. На кінець 2023 компанія мала 260 працівників і річну виручку в $46 млн. Від часу виходу на біржу в квітні 2022 вартість акцій Soundhound знизилась на 40%, протягом останнього року — стабільна.

• Найцікавіше — оцінка! За моїми грубими підрахунками, порядок суми угоди не перевищує $35-40 млн.

• В лютому 2020 у Allset було 3000 ресторанів-партнерів і $2.5 млн місячного обороту, тобто $30 млн annualized revenue. Якщо зробити грубе припущення, що середній чек з ресторана-партнера лишився на рівні і виручка зросла пропорційно кількості партнерів (3000 -> 7000), станом на зараз аналогічна компанія мала б оборот порядка $70 млн. Застосувавши до цього мультиплікатор публічного DoorDash — 0.6x обороту (EV/ 2024F GMV), отримаємо оцінку компанії в $40 млн.

• Публічна компанія Olo — провайдер SaaS-рішень для ресторанів в США, в тому числі для доставки. Торгується з мультиплікатором 0.4-0.6x GMV. Має 81 000 ресторанів-партнерів і оцінку в $364 млн. Аналогічна компанія з 8000 партнерів і такою ж юніт-економікою і темпами зростання мала б оцінку $36 млн.

• Враховуючи негативну динаміку зростання Allset та інші оптимістичні припущення в калькуляціях, можна припустити, що реальна сума була нижчою.


• Ринок сервісів доставки пройшов через значну консолідацію за останні роки, добряче схуднувши після ковідного буму. Багато компаній були поглинуті конкурентами і в США, і в Європі (Grubhub, Postmates, Glovo) а деякі і закрились.

• В будь-якому випадку, це цікаве продовження історії Allset. Віддамо належне фаундерам — це один з перших українських стартапів, який вийшов на конкурентний ринок США і доволі непогано там рухався. Команда з 20 співробітників Allset включно з фаундерами приєднується до американської публічної компанії і буде працювати над vertical AI SaaS — а що може бути більш exciting зараз? Побажаємо їм успіхів у цьому.
2024/06/21 01:17:05
Back to Top
HTML Embed Code: