Telegram Group Search
The market now values Nvidia at $100M+ per employee
📣 Чому в Україні так мало говорять про AI?

Нещодавно спілкувався з Владом Тісленко з SMRK і він озвучив ідею, про яку я чомусь не думав — в Україні недостатньо хайпу навколо AI. Звісно, в медіа тема AI присутня, але здебільшого як передруки новин про Open AI, Nvidia, Microsoft та інші зарубіжні компанії. А саме серед українських фаундерів, серед стартап-спільноти тема AI майже не звучить. Як розробляти AI продукти? Як будувати навколо них бізнес? Тоді як наприклад в Каліфорнії тільки про AI всі і говорять. Всі конференції і нетворкінги про це, всі інвестиції тільки про це, всі пітч деї. Та і в США загалом, і в Європі.

GenAI називають новою платформою, як cloud або mobile. Чому українські tech підприємці її ігнорують? Можна припустити що багато хто робить defense tech, але ж не всі.

Я часто зберігаю контент про AI, але не ділюсь ним в соцмережах, тому що це як правильно щось дуже нішеве. Обговорюю знахідки з фаундерами наживо, ділюсь лінками з тими для кого це релевантно. Але це неправильний підхід. Треба виводити в мейнстрім. Можливо комусь якась ідея залетить в голову і щось з цього вийде.

Давайте робити здоровий AI хайп.

P.S. Знаєте українські GenAI стартапи? Поділіться тут або в приват.
🚀 Ось наприклад класний тематичний івент від Sequoia, одного з найстаріших та найбільших венчурних фондів — AI Ascent.

Для початку — короткий keynote про те, як в Sequoia бачать цей зсув платформ і які можливості він відкриває. Подивіться, топ контент.

Ну і далі виступи топових спікерів, в тому числі:
- What's next for AI agentic workflows ft. Andrew Ng of AI Fund
- Open sourcing the AI ecosystem ft. Arthur Mensch of Mistral AI and Matt Miller
- Making AI accessible with Andrej Karpathy and Stephanie Zhan
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👨🏻‍💼 Більш свіже і масштабне дослідження enterprise AI від McKinsey.

Для чого компанії використовують GenAI, яку цінність отримують, які ризики вбачають. З гарними графіками, як завжди у McKinsey ☺️
🗺 Розповім про такий інструмент інвестора та фаундера як market map.

Це візуалізація певного сектору, де компанії згруповані за певною MECE-логікою. Наприклад, за сегментами ринку, або за тим, на якому рівні технологічного стеку вони оперують. Такий собі структурований, але спрощений погляд на ринок з висоти.

Навіщо це інвестору?

- Зрозуміти, з чого складається індустрія, особливо якщо це новий ринок
- Знайти перспективні компанії для інвестування
- Показати фаундерам та ко-інвесторам свою експертизу (якщо інвестор сам будує market map)

Навіщо це фаундеру?

- Зрозуміти конкурентне середовище
- Знайти конкурентів, партнерів або потенційних покупців компанії

Далі покажу приклади market map.
🔧 Ось для прикладу GenAI App Infrastructure Stack від фонду Sapphire Ventures.

Картинка непроста (ніхто і не казав, що буде просто), але з нею іде в комплекті гарний текстовий deep dive.

Уявіть себе на місці аналітика, якому треба проаналізувати потенційну інвестицію в стартап, що розробляє платформу для GenAI infrastructure. Як розібратись? Тут не те що ChatGPT, інколи навіть Google не допоможе. А ось такий детальний deep dive буде дуже корисним.

Нещодавно аналізував один український GenAI infra стартап і матеріали про AI tech stack від Menlo дуже допомогли. Цей розбір навіть більш детальний. Sapphire інвестують в Enterprise, мають потужну експертизу.
🌪 We need to go deeper.

Ось такі матеріали інколи теж читаю. В першу чергу для загального розвитку, щоб розуміти, що відбувається в індустрії. Ну і насправді таке дуже навіть може знадобитись практично. Коли спілкуєшся з фаундерами, треба бути підготовленим, а не гуглити кожен новий термін.

Для прикладу, я зараз залучений як ментор в Startup Academy від Genesis x Meta. Працюю там з трьома стартапами, і один з них робить AI for compliance. Це якраз приклад того, про що йдеться в тексті.

Today, we’re covering the emerging stack around RAG (Retrieval Augmented Generation) for enterprise AI, with a focus on knowledge graphs as a key component.

https://akashbajwa.substack.com/p/the-rag-stack-featuring-knowledge
🤓 Або ще приклад. Просто щоб показати, наскільки багато всього будується зараз в сфері AI.

Це Responsible AI market map. Тобто компанії, які розробляють рішення для AI Governance, Risk & Compliance, AI Quality та AI Security & Privacy. 125 компаній!

Звісно, не всі в результаті стануть успішними. Але якщо ви щось будуєте в цій сфері, корисно принаймні знати, хто уже щось робить, скільки фінансування залучив і над чим працює. Буває таке, що фаундери приходять з чимось, що вже купа команд якісно зробили. Тобто на цьому ні ви, ні інвестор уже навряд чи заробите. Market research треба робити обов'язково, і якісний market mapping в цьому дуже допомагає.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👾 До речі, про нездоровий хайп.

Нещодавно нашумів один виходець з Open AI, який випустив величезний алярмістський текст про те що AGI ось-ось стане реальністю, вже за кілька років... Читати це я звісно не буду, мені вистачило графіків, які розтягнули по твіттеру. Ну і того факта, що хлопець запустив власний венчурний фонд і підгадав всі медійні активності якраз під запуск. Ось тут можете почитати, це смішно.
🤔 Побачив на УП великий текст про DeepL - успішну компанію з Німеччини, яка створила один з найкращих сервісів для перекладу. Текст непоганий, але написаний повністю по зовнішнім джерелам. При тому що серед ранніх інвесторів DeepL є TA Ventures, один з найстаріших та найактивніших венчурних фондів з України. Впевнений, там би з радістю дали змістовний коментар про одну з найкрутіших компаній в своєму портфоліо. Та і Google краще індексує оригінальний контент, ніж переклади з інших сайтів.

Шановні журналісти та редактори ділових видань, не соромтесь звертатись за коментарями до українських гравців ринку. Навіть коли пишете про глобальні теми. Українські фахівці набагато глибше інтегровані в світовий контекст, ніж ви могли подумати.
Ukraine Investment Guide 2024.pdf
5.5 MB
💰 Інвестиційний гід для міжнародних донорів, представлений урядом на конференції з відбудови в Берліні.

95 проектів з загальним бюджетом в $27 млрд.

Цікавий документ. Є дуже амбітні проекти, наприклад завод з виробництва водню за $2.4 млрд. В топі - енергетика, логістика, відбудова, металургія, копалини. Тут огляд від Forbes.
Рубрика Daily NVIDIA

57% Net Profit Margin 🤯

Це з останнього квартального звіту. Тут детальніше.
⚡️ Багато пишу тут про Enterprise AI, і нарешті радий поділитись гарною новиною про локальний ринок — зробили з u.ventures інвестицію в чудовий AI-стартап українського фаундера! Той випадок, коли і ринок супер хот, і фаундер крутий, з релевантним досвідом і потужним баченням — раніше разом з ключовими людьми з команди розробляв ML-інфраструктуру в Careem (арабський mobility unicorn, став частиною Uber). Поділюсь текстом зі свого анонсу в LinkedIn (рекомендую там зафоловити фаундера і стартап), є і новина українською.

Just as every other tech platform shift, Generative AI is creating huge opportunities for founders and investors. As you may have noticed from my posts, I am particularly excited about opportunities in the enterprise AI space. This is where I believe GenAI will create the most economic value. It is happening already. Putting aside all the hype, you can't argue with the fact that GenAI is radically changing the tech landscape of modern enterprise.

That's why I am happy to announce that u.ventures invested in Dynamiq, an enterprise platform for Generative AI, in a pre-seed round led by TA Ventures with participation from Geek Ventures and Diaspora Ventures.

Many tech leaders are facing a classic "buy vs build" dilemma today, now with GenAI flavor. I believe that for most of them, buying would be a better choice. Engineering teams should not waste thousands of man-hours when platforms like Dynamiq enable them to deploy GenAI solutions in a fast and efficient way.

We were impressed by Vitalii Duk's bold vision and excellent technical expertise. Happy to join you along this exciting journey to revolutionizing enterprise AI!
2024/06/20 09:20:33
Back to Top
HTML Embed Code: