Telegram Group Search
Моделі комплексу маркетингу: 4P

4P(Product, Price, Place, Promotion) це - система, яка допомагає маркетологам розробляти комплексну стратегію, щоб задовольнити потреби цільової аудиторії, підвищити продажі, зробити бізнес процеси ефективнішими.

Модель 4P складається з:

1. Продукт: Це товари або послуги, які компанія пропонує своєму цільовому ринку. Це передбачає розробку продукту, який відповідає потребам чи бажанням споживачів, включаючи необхідну якість, характеристики, брендинг, упаковку.

2. Ціна: Передбачає визначення відповідної ціни на продукт або послугу, враховуючи різні фактори, як виробничі витрати, конкуренція, цільова аудиторія та ринковий попит. Цінова стратегія може суттєво вплинути на сприйняття продукту та продажі.

3. Місце: Дистрибуція передбачає забезпечення доступності продукту для цільових споживачів у потрібний час і в потрібному місці. Це включає створення відповідних каналів дистрибуції, таких як онлайн магазини, онлайн-платформи або прямі продажі, щоб споживачі могли легко отримати доступ до продукту та придбати його.

4. Просування: Цей компонент охоплює всі заходи, які компанія здійснює, щоб донести цінність свого продукту або послуги до цільового ринку. Сюди входить реклама, стимулювання збуту, PR, SMM, Мета - підвищити обізнаність, створити інтерес і стимулювати продажі.

Ретельно керуючи кожним компонентом комплексу маркетингу, компанії можуть задовольнити потреби споживачів, оптимізувати видимість і доступність продукту, створити цінність за допомогою стратегічного ціноутворення та ефективно донести переваги своїх пропозицій до цільової аудиторії.

Такий комплексний підхід не лише допомагає компаніям досягати маркетингових та фінансових цілей, але й забезпечує адаптивність у динамічному середовищі, сприяючи тим самим довгостроковій стійкості та конкурентній перевазі, бо це гнучка система.

Я знаю, що в мене на канал підписано багато афіліатів, які можуть подумати "ну, в мене ж не продукт, мені це не допоможе", а от ні, ви можете і для аффілейт моделі працювати і створювати комплесні стратегії. Якщо звісно у вас є плани на стійкий та системний результат.

Не вірите? Ось, на прикладі давайте

1. Продукт - У афілейт моделі ваш "продукт" - це асортимент продуктів/компаній, які ви вирішили просувати. Обирайте найкращі продукти. Ваша роль полягає в тому, щоб ефективно комунікувати цінність цих продуктів, підкреслюючи їхні переваги та диференціюючи їх від конкурентів. Глибоке розуміння продуктів дозволить вам створювати більш якісніший контент, а не просто чергові гівнорев`юшники.

2. Ціна (розуміння та комунікація цінності): Хоча ви не будете встановлювати ціну як афіліат, розуміння цінової стратегії продуктів, які ви просуваєте, має значення. Ви можете посилити свої рекламні зусилля, підкреслюючи цінність продукту за його ціну, включаючи будь-які спеціальні пропозиції або знижки, які ви можете запропонувати за допомогою своїх партнерських посилань. Іншими словами, інформуйте аудиторію про цінність продукту і виправдайте його ціну.

3. Місце: Тут дійсно може не дуже багато варіацій, але чи не цікавились ви можливо є інші канали дистрибуції, окрім того з яким ви вже працюєте? У вас SEO? Окей, збирайте Email юзерів сайту, робіть Email розсилки, варіантів ідей безліч.

4. Просування: Ваші рекламні стратегії повинні бути спрямовані на побудову довіри з аудиторією, надання їй цінної інформації та чесних рекомендацій. Знаю, звучить як "робіть хороший контент, а не хороший не робіть". Але шо вже.

Добувати трафік/лідів стає складніше і чим краще ваш комплекс маркетингу, тим більше шансів зробити його ефективнішим з класним ROI.

Скоро буде про інше моделі. А ще в коментарях ілюстративна картинка.

@seobag
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Анекдот з реального життя

По одному проєкту так собі ситуація

Дзвінок з командою, кажу, треба реальний game changer, щось поговорили, прикинули, пішли робити стратегію.

Проходить 2 тижні

Сьогодні дзвонять і один з учасників каже

«Ти просив ж game changer? Так от, я звільняюсь»

Кажу, так стоп, ти походу не так поняв

🙃 тай таке…
Думки про Google Update та Link-Juice, як фактор ранжування

Я чекав, читав різні думки, але вирішив тільки зараз дати свій коментар з цього приводу.

Основна тема мого коментаря - боротьба Google з лінк спамом.

Отже, деякі спеціалісти вважають, що посилання як фактор ранжування, був переглянутий і його вага зменшена.

Я так не вважаю, навіть навпаки, я вважаю, що Google значно покращив свій алгоритм і ще більше став орієнтуватися на цей фактор.

Адже, що слугує факторами «трасту» сайта

1. Зв’язки сайту, тобто посилання як на нього так і з нього.
2. Фактори бренду, наприклад, його популярність(брендові запити), цитування і тд.

Це не всі, звісно, але не буду зараз про On-Page фактори.

Не знаю, як всі інші, але останні пів року я бачу наступне

Відомі і не дуже, ЗМІ набирають обертів у видачі за запитами, позиції яких раніше займали SEO-сайти, інформаційні-афілійовані або ж щось типу того.

Зараз Google «виплюнув» більшість таких сайтів, а в ТОПі ще з’явились UGC платформи

І багато, хто побіг кричати в твітер про теорію змов між великими корпораціями

Чесно кажучи, я цього не вбачаю

Бо з іншого боку, я бачу, як наші молоді і не дуже сайти, а також сайти моїх друзів ростуть на «УРА» від дорогого аутріча, які раніше я волів не брати
Типу, «нафіга одне супер потужне посилання, за купу грошей і ризиків, ніж 3-5 не таких потужних, але ризиків що їх знімуть менше»

Хто просуває «сіре» розуміє.

«Але ж ти кажеш, що гуглу важливий траст, але як він дивиться на новинники які засрали Parasite-SEO?”

Можете спитати ви

Так от, та як він дивиться, він показав в останньому апдейті - більшість таких сайтів була «вирізана» цілими категоріями з видачі

Так, шось лишилось, на їх місце стали інші, може трошки кращі, але скоро і вони стануть «брудними»

Також, я подивися, що зараз відхиляють в Disavow наші команди і там дуже багато от тих самих, не дуже дорогих сайтів, які торгували лінками на право і на ліво
Більшість з них «вмерла».

Саме тому, я вам раджу

1. Передивитись всі свої старі лінки і не шкодувати, відхиляти
2. Перестати бавитись з кількістю в обхід якості

Все дуже просто насправді, питання в бюджеті

Чи означає це, що закінчується епоха дешевих лінків і топу за дешево?

Ні, десь щось стріляти буде, але тепер спроб і сайтів треба буде робити більше, бо відлітати вони будуть частіше.

А для продуктових сайтів, це взагалі зараз must-have, бо одна справа втратити афіліат-сайт, інша справа сайт продукту, де бренд і тд і тп. Звісно, стратегія може бути не лише в тому, щоб качати один брендовий сайт, але ж його не хочеться втрачати.

Віктор Карпенко ділився зі мною одини кейсом їхнім, як їх сайти встають в ТОПи, а там не так багато посилань, але всі дуже дорогі=якісні, в цьому випадку.

Я реально ніколи не бачив, щоб такі дорогі лінки так працювали, зазвичай як вже і зазначав, то ми їх обходили, ставили тільки коли було безпечно і хотілось трошки освіжити профайл.

Також, нагадую вам, що в Google існував і мабуть і зараз існує набір трастових ресурсів, так би мовити початковий, я дійсно вважаю, що він існує і саме тому, в своїй стратегії PBN беріть домени які находяться «близько» до таких, що на вашу думку є початково-трастовими або наближеними до них.

Ще й додати можливості AI в таких процесах як аудит лінків і тд, думаю гайки зажмуть ще сильніше.

@seobag
💣💣💣 На Shared.Domains, останнім часом, з`являються дуже класні домени

Кому треба посилання з потужних головних сторінок?

Вам сюди 👇

Shared.Domains

Поки конфа не почалась, гляньте списочок!
Google добавил AI в мед.тематику и тот теперь сразу над экспертными статьями, например, советует пить два литра мочи каждые 24 часа что бы избавиться от камней в почках. Технологии будущего которые мы заслужили.
Хочу замовити два бокала для хлопців за сусіднім столиком!
Рівно 5 років тому, прийшов в компанію Develux на посаду SEO спеціаліста:)

Хто ж знав тоді, що це буде.

Вдячний всім, з ким звела доля тут:)

Погане чи хороше, це досвід.

Дякую керівнику, дякую колегам!

Класно вийшло))
Про маркетинг у 2024-2025 році, або про що зараз болить моя голова

В маркетолога найбільше з усіх інших має боліти голова за те, що буде, адже гроші йому треба інвестувати вже і якщо їх інвестувати зараз багато, а потім вони не повернуться у вигляді доходу з хорошим ROI, то буде погано.

Попалась мені компанія, що займається дослідженнями: nielsen.com.

А конкретно їх щорічний маркетинг-репорт, вони опитали півтори тисячі маркетологів з усього світу, яж вибрав 3 цікаві поінта. А також дещо додав від себе.

1. Маркетологи планують значно збільшити свої витрати на Digital маркетинг у 2024 році. У середньому вони планують використати 63% своїх бюджетів на Digital, в минулі роки було біля 50%.
Основними напрямками збільшення витрат стануть соціальні медіа, пошукові системи, онлайн-відео та цифрова дисплейна реклама.

2. У 2024 році маркетологи, ймовірно, так само як і у 2023 зроблять акцент на perfomance маркетинг, а не на побудову бренду чи інші довгострокві стратегії, через невизначенність у світі, рецесію, інфляцію і тд.

3. Побудова бренду має вирішальне значення для досягнення довгострокової рентабельності інвестицій та розвитку капіталу бренду. Дослідження компанії Nielsen показують, що постійні маркетингові зусилля можуть сприяти збільшенню капіталу бренду на 10%-35%. Дані Nielsen Compass свідчать про те, що довгостроковий ефект від інвестицій у медіа може потенційно подвоїти прибуток, особливо через такі канали, як телебачення та цифрове відео.
Ефективна розбудова бренду може не лише стимулювати майбутні продажі, але й зменшити витрати, пов'язані із залученням нових клієнтів. Це пов'язано з тим, що короткострокові маркетингові стратегії часто жертвують майбутніми продажами заради негайних прибутків, які, як правило, коштують дорожче.

Чому “негайні прибутки” коштують дорожче?

Все дуже просто. Можу виділити 4 основні фактори.

Високі витрати на залучення клієнтів: Короткові стратегії, як правило, зосереджені на швидкій конверсії, яка може бути не найбільш економічно ефективною або стійкою, що призводить до більших витрат на залучення клієнтів.

Ерозія капіталу бренду: Агресивні промо-акції, що використовуються для стимулювання швидких продажів, можуть знизити цінність і репутацію бренду, що робить залучення лояльних клієнтів у майбутньому більш складним і дорогим завданням.

Відсутність лояльності клієнтів: Якщо ви не працюєте над утриманням існуючих клієнтів, вам постійно буде необхідно залучати нових, а це дорожче. Короткострокові підходи часто ігнорують важливість побудови взаємовідносин з клієнтами.

Відсутність стратегії сталого зростання: Зосереджуючись на миттєвих результатах, продукти/компанії можуть нехтувати довгостроковими інвестиціями в якість, покращення обслуговування клієнтів, розвиток продукту.

У висновку

Ще більше компаній зрозуміли, що Digital то є класна штука і ще більше брендів сюди полізе.
Якщо ви думаєте, що всюди у світі всі такі просунуті в Digital, то ви помиляєтесь, в США і Європі деякі бренди взагалі не мають нормального Digital, та який там діджитал, в них сайти написані ще в 2000 роках.

Конкуренція, вартість реклама, вартість залучення клієнта буде зростати, воронка ускаднюватися, бо за увагу людини буде боротися ще більше продуктів.

“Будемо лити по широкому”,- те з чого я сміявся над арбітражниками, які вміють просто нажимати кнопочку “почати просування” тепер стає в принципі нормальною стратегією, бо всі будуть ще більше полювати на свою аудиторію, скручувати стільки скільки можна рекламного бюджету, гріти ціни на аукціоні. Всі бояться робити довгострокві плани, бо дуже багато невизначенності і саме вона буде корегувати наші стратегії.
Платна реклама стане ще дорожчою.

Бренд то є сила, але треба мати стальну волю і сильну команду, щоб ризикнути будувати бренд в такі часи як зараз. Бо навіть не гроші вже головне, вони є у всіх, але навіть такі гіганти як Amazon, Coca-Cola, трошки переглянули свої стратегії по брендінгу і спустились на землю.

Додав скріни в коментах!
Ну що ж OpenAI анонсувала GPT-4o...

Як заявляють - це крок до більш природної взаємодії між людиною та комп’ютером.

- GPT-4 працює з текстом, аудіо, зображенням, кодом і будь якими комбінаціями в Live режимі.
- Відповідає на аудіо запити в середньому за 320 мілісекунд, що дорівнює швидкості реакції людини.
- Йому можна пошейрити екран і запитувати, що на екрані, працювати разом.
- Також буде десктопна програма, поки що тільки для Mac. З якою можна буде працювати в будь якому вікні.

- Багато чого буде безкоштовно, як я зрозумів, можна і не платити 20 баксів.
Запитали мене в чатіку, чи не трекаємо ми час співробітників і наскільки в нас закручені гайки

Хмм...цікаве питання загалом. Бо звісно я бачив багато моделей керування та побудови процесів, але так само я бачив і результат який виходить у висновку на дистанції.

В компанії де мене штрафували за зпізнення(100грн.-10хв), а потім звільнили за вільнодумство, лол, їх проєкт вмер за 2 місяці повінстю, в них ще було правило "не збиратися більше 2х людей на курилці".

В компанії де була повноцінна система штрафів, тайм-трекери, спочатку проєкт потужно впав, а потім взагалі їх злили конкуренти і натравили на них СБУ.

Дійсно, коли інвестуєш великі кошти, ти хочеш щоб всі працювали як годинник, щоб всі були залучені, прекрасно це розумію.

Але також я розумію, що бізнес може їхати довго тільки коли буде сильна команда і здоровий колектив, а не просто якісь люди з якими ти в одному чаті та таск-менеджері.
Так, дійсно, на це йде більше часу, щоб таке побудувати, так дійсно, ти будеш зтикатися з не дуже добросовісними людьми, з лінтяями, брехунами, і тд, але це ж не унікальна проблема, з цим зтикалися ще Римські імператори, коли наймали собі помічників, викладачів, охорону, керівників.

Коли ти створюєш диктатуру в команді то люди в ній вмотивовані не тим, щоб зробити продукт краще, а тим щоб тобі сподобатися, щоб ти не сварився, щоб ти похвалив, або банально не звільнив.
Залученості від людей ти не дочекаєшся при такому підході, що не роби для цього і як не перставляй ліжка.

Коли людина не може вільно висловити думку або запропоувати і протестувати свої гіпотези, ідеї, бо боїться критики або покарання, це не сприяє ніяким іноваціям, ти завжди будеш стояти на місці, хоч тобі і здається, що ти біжиш дуже швидко.

Люди у вас довго працюють, бо у вас класна команда/компанія чи просто бояться не знайти іншу роботу? Поставте собі це питання, бо багато хто вважає, що в них дуже круті компанії, команди, нема плинності кадрів через це. Але ні, якщо ви проведете добряче опитування, але не в лоб, то з`ясуєте, що великий відсоток людей, просто боїться не знайти іншого місця роботи і такі страхи є навіть в сильних спеціалістів.
Тому не обманюйтесь своїм показником eNPS.

Також, я не будую відділ свого імені, де тільки великий Георгій може все порішати

Ну, так я дійсно можу вирішити все. Але це не продуктивно. Якщо я один буде все вирішувати, валідувати, не давати права іншим, як на помилку так і на результат, то як ж я побудую сильну команду, яка буде давати хороший результат роками?
Я вічно буде бігати між одним другим, боятися що щось пройде повз мене і стане успішним, а я не буду ще одним "батьком" цього результату.
Ні, ні, ні, це все не продуктивно на дистанції.

Тому, коли до мене приходять люди з інших відділів з питанням за яке в мене відповідає хтось інший, то я завжди зкеровую його до нього, бо я не хочу позбавляти людину права робити свою роботу і ставати кращим, приймати рішення, нести за них відповідальність, розвивати компанію.
Так, я міг би швидко дати відповідь і на цьому все, але ні, бо коли ти так робиш, то ти програєш стратегічно на дистанції. Я так вважаю. Бо нафіга тоді вся ваша структура, ієрархія і тд, якщо все одно ти все вирішуєш? До чого ця бутафорія тоді? Лиши тільки себе і сам всім керуй:)

Так само, коли людина яка відповідає за певні цілі, починає накидувати на мене якісь свої рішення, щоб я вирішив за неї, я теж одразу кажу, що ні, друже давай сам.
Це нормально, бо всім треба час щоб набути впевненості, зрозуміти свою роль, пересати боятися. Але варто вчиняти так, щоб це було стратегічно ефективно.
Окей, ти не можеш ще довірити повністю процес, але довірь частину, дай зробити і перевірь, обережно скорегуй, не критикуй жостко, але чесно.

Я бачив такі відділи і команди, де все вирішує одна людина і всі свої накази просто спускає вниз по вертикалі, все це закінчувалось завжди ніяк:)

Це те у що, я вірю.

А як у вас?
Wow! Класна стата і гарний приклад лінк-байт контенту:)
Forwarded from Data Driven SEO
126 SEO Statistics for 2024

Key SEO Statistics for 2024 (SeoProfy’s Choice):

1. 57% of local search queries are made via mobile devices.
2. People are 70% more likely to visit a business with a complete Google Business Profile.
3. The average site has a bounce rate of 37% and an SEO click-through rate of 13%.
4. 96.55% of the pages on the internet get zero-click searches from Google.
5. Only 33% of websites can pass the Core Web Vitals threshold.

Read it here: https://seoprofy.com/blog/seo-statistics/
George Rysak: Product Marketing, SEO, Affiliate
Один з моїх найкращих проєктів по ROI:) Взяли з друзями зкинулись і купили БПЛА комплекс «Шарк» для підрозділу ГУР МО «Шаман» Хай собі літає:) А ви ж долучайтесь до сторінки фонду, з яким ми це зробили: https://www.instagram.com/1991_fund?igsh=c25kZndvY3N6bG5l
Ще один про який можна публічно розповісти:)

Знову зкинулись купили :)

Хто має можливість і хоче приймати участь в таких масштабних проєктах, пишіть в ПП.

В нас невелике, адже дуже серйозне коло людей, ну і трошки багате 😄
Forwarded from SEO BAZA (Olesia Korobka)
Якщо Google дійсно використовують новий пейджранк — pagerank_ns і це те, що ми думаємо, то це може означати, що у них є колекція трастових статей по усім тематикам — золотий стандарт довіри. Усі обрані посилання формують граф посилань. Ранк або скор кожного посилання обчислюється за відстанню від трастових документів, це стандартний графовий алгоритм.

Наприклад, якщо трастова стаття The New York Times посилається на якусь статтю на сайті X, а стаття з сайту X посилається на статтю на сайті Y, а стаття на сайті Y посилається на seobaza.com.ua, то відстань буде 3. Відстань у графах обчислюється не за нодами, а за зв'язками або ребрами. Чим менша відстань, тим краще для цього показника.

Золотий стандарт також згадується у витоку тут.

Подібне описував Bill Slawski тут: https://www.seobythesea.com/2018/04/pagerank-updated/

До речі, у вас для маленьких сайтів у звіті по посиланням у GSC теж зараз по нулям? Знову баг?
Про це я писав і розповідав вже сотні разів.
Навіть останній пост про алгоритми, був про це - https://www.tg-me.com/George Rysak: Product Marketing SEO Affiliate/com.seobag/1841.


І в своїх методах відбору дропів, донорів, все йде від цього, це база, фундамент:)

Про це писали ще книжки середини 00х, але досі чомусь не всі це усвідомили.
Шукаю сильних SEO спеціалістів під Gambling проєкти, західні ринки

Необхідний досвід

- Від 3х років в SEO на західних ринках
- Мінімум 1 рік в Gambling індустрії

Важливим критерієм є автономність та бажання вести проєкти самостійно, без палки і нагляду:)

Прозора система мотивації!

P.S. Якщо у вас є свої сайти і треба інвестиції, також пишіть, поспілкуємось :)

Пишіть в ПП: @george_rysak
Мій дід жаліється, що баба в нього віджимає всі гроші

Але мені подобається підхід бабусі до бюджетування її задач

Прикольно було б, кажеш такий команді

- Треба 100 перших продажів на місяць
- А бюджет?
- Знайдете!
2024/06/15 02:38:18
Back to Top
HTML Embed Code: