Telegram Group Search
Завтра о 19:00 відбудеться чергова подія публічної програми Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine — лекція Мартінаса Марозаса про досвід Литви у трансформації радянського житла.

Онлайн у zoom за посиланням.

"У цій лекції розглянемо проблематику комплексної реновації масового житлового будівництва радянських часів на прикладі Литви, де процеси відбуваються надто повільно, а результати часто не приносять суттєвих якісних змін, і молоді сім'ї продовжують переїжджати в передмістя. Чи не парадоксально, що колись п'ятиповерховий житловий будинок можна було побудувати за пару тижнів, а зараз, навіть із застосуванням усіх новітніх технологій, на реновацію йде близько року?"
Право на житло
Завтра о 19:00 відбудеться чергова подія публічної програми Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine — лекція Мартінаса Марозаса про досвід Литви у трансформації радянського житла. Онлайн у zoom за посиланням. "У цій лекції розглянемо проблематику комплексної…
Влітку написали з Олександром Анісімовим пару матеріалів чого необхідно уникнути в процесі відбудови і як попередні уявлення - втілені зокрема і у проголосованому в першому читання законопроекті 6458 - про те, що робити з житлом радянських часів, несуть ризики для майбутнього.

Не створювати нові нерівності. Частина 1: Що необхідно знати про просторову справедливість при відбудові міст.

Не створювати нові нерівності. Частина 2 — як мислити відбудову в інтересах громади.
Чергова невдача пільгової іпотеки. Жаль людей, що витратили гроші на оцінку майна, заплатили ріелторам і може навіть застави внесли
Наступної середи важлива презентація. Реєстрація за посиланням.

ВІДБУДОВА МІСЦЯ, ЯКЕ МОЖНА НАЗВАТИ ДОМОМ: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗВІТУ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ЖИТЛА ТА МІСЬКИХ РАЙОНІВ В УКРАЇНІ

PBL, урядова нідерландська агенція з оцінки довкілля, за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та урбаністичної коаліції Ro3kvit, запрошують на презентацію звіту “Відбудова місця, яке можна назвати домом. Поширення знань для відновлення України”. Звіт представить напрацювання міжнародного cимпозіуму “Форум відновлення житла в Україні” (Гаага, лютий 2023), який було організовано PBL та організаціями UNUN, Ukraine Netherlands Urban Network (Нідерланди), Нова житлова політика (Україна) та Університет RMIT (Європа та Австралія).

У звіті представлені найновіші дані щодо політики управління житлом і земельними ресурсами в Україні, а також приклади й рішення з різних країн Європи та детальні рекомендації для реалізації житлової реформи українською та англійською мовою. В умовах, коли Україна потребує нагального відновлення помешкань та цілих житлових районів, звіт закликає приділити стратегічну увагу створенню безпечного, доступного та енергоефективного житла в майбутніх зусиллях по відбудові України. Цей виклик та дорадчі матеріали в рівній мірі стосуються як державних та муніципальних управлінців в Україні й в країнах-партнерах, так і представників міжнародних організацій, що працюють з викликами відбудови житла.

Захід відбудеться онлайн 10 травня (середа), 12:00-13:30. Презентація відбуватиметься англійською мовою із синхронним перекладом на українську. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням.

У презентації звіту візьмуть участь Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна, дослідники Джулі Лоусон (RMIT), Павло Федорів та Олександр Анісімов (Нова житлова політика), Едвін Буйтелаар (PBL) а модеруватиме захід Олександра Ткаченко (UNUN). Учасники презентації зможуть поставити свої запитання і взяти участь у обговоренні звіту.
Погортав записи панелей Ukraine Recovery Conference і зрозумів чому давно нічого сюди не писав. Причина не стільки в тому, що мало що відбувається - навпаки. Зараз ідуть якісь процеси на різних рівнях: потуги міністерства щось зробити з компенсаціями, пілотні проекти будівництва соцжитла в громадах, які фінансуються Єврокомісією, боротьба різних груп та міжнародних фінансових установ щодо напрацювання моделі того, як саме залучити капітал для відбудови житла, чергове наступання на граблі з пільговими іпотечними кредитами тощо. Зрештою, команда міністерства непублічно працює над проектом закону про основні засади житлової політики, який нібито має прийти на заміну чинному Житловому кодексу.

Якось коментувати всю цю метушню не бачу сенсу, бо це не привносить нічого нового до розуміння того, як планувати та здійснювати відбудову і чого ми хочемо від сфери житла. Більшість тез, позицій і пропозицій вже викладені у короткому й доступному звіті "Відбудова місця, яке можна назвати домом. Поширення знань для відновлення України" - його і закликаю читати.
👀
Субсидії з бюджету - добре, але не платити податки - ще краще
Минулого тижня відбувся Український урбаністичний форум "Спільний дім" у Вінниці, організований Cedos. В рамках нього відбувся "Національний круглий стіл про проблеми та перспективи житлової політики", запис якого можна переглянути за посиланнями (за кілька годин має відео має бути в кращій якості). Через обмежену кількість часу, слабку підготовку виступаючих і відсутність якоїсь загальної рамки цієї розмови мені воно здалось схожим більше на серію окремих висловлювань, ніж власне дискусію. Це теж важливо, бо дозволило почути позиції різних сторін, але незрозуміло як і чи пов'язані вони між собою та куди взагалі ми рухаємось.

Скопіюю натомість висновки Олександра Анісімова:

Декілька думок вслід Українському урбаністичного форуму:
- попри нагальність відновлення житла і направду відсутність фінансів для виплат компенсацій, центральні органи влади та ОМС сьогодні не приділяють цьому достатньо уваги щоб дійти рішень на своєму рівні;
- десятки старих проблем (недопроведена реформа управління житлом, жахлива якість і просторова сегрегація нового будівництва, енергетична криза, депопуляція) -- взагалі не обговорюються. Чи то немає кому утримувати тему і зберігати інституційну памʼять, чи просто завжди є щось більш важливе;
- Ми майже не говоримо даними, інституціями і процесами, а філософськими концептами, власним досвідом і мріями. Це велика проблема для фахової дискусії, яка вимагає конкретики, фокусних напрямів думання і роботи.
Блискуче есе Олександра Анісімова на e-flux про потребу переосмислення планування, планувальної освіти та виклики, що стоять перед нами на шляху справедливої відбудови. Мені також страшенно подобається фото з обкладинки, де здається, що ніби зараз все перевернеться.

In Ukraine, housing is all too often equated to construction; planning is reduced to the production of a masterplan; and institutions, operating modes, and social processes are limited to the written law. Urban planners, designers, managers, and practitioners in Ukraine largely lack conceptual apparatuses to grasp the politically contested division of responsibility between the state and market in urban development as well as socio-economic relations (e.g., stratification, inequality, access to public goods) in cities.

Discourse today is filled with numbers and answers, but not with values, operational systems, and organizational structures to fill the gap of capacity to recover, both in communities and on the state level. There is also a lack of understanding (or the desire to stay out) of twenty-first-century climatic, energy, sociocultural and economic challenges. As the issue of recovery requires a multi-dimensional approach, experts with synthetic knowledge such as spatial planners should be in charge of organizing various streams of data, needs, and future visions. However, they are nowhere to be seen.

...

But what is important is that most if not all are either poorly understood or completely neglected in education. This, in turn, leads to the reification of simplistic notions and ideas about the nature of cities and endangers that the oft-repeated phrase “building back better” will remain an empty signifier. There is great risk that recovery will fail to consider quality of life, socio-spatial justice, and ecological footprint. Thus, a massive and rapid change is needed. An integrated and systemic approach to spatial planning would reshape the professional field and develop a new generation in an ecosystem of practice that encompasses processes of planning and contracting, higher education and professional associations, and national frameworks and guidelines. The need to reform, therefore, is threefold: new educational programs, new planning institutions, and new demands for quality planning.

We must be willing to stand up to the challenge, and take the risk, for the future of Ukrainian cities and communities is at stake.
Наступної суботи (11 листопада) у Львові відбудеться щорічний симпозіум "Відбудова місця, яке можна назвати домом" з фокусом на політику землекористування для відновлення. Його організовують команди Нової житлової політики, Центру урбаністичних досліджень RMIT та Харківської школи архітектури.

Земля є унікальним ресурсом, скінченним за своєю природою, але необхідною для нашого повсякденного існування та всіх функцій. Спираючись на звіт PBL "Відбудова місця, яке можна назвати домом", симпозіум збере експертів та політиків, аби обговорити найважливіші питання відновлення:

● Які ключові законодавчі та структурні виклики в земельній політиці для досягнення збалансованого та інклюзивного відновлення будівель і громад?
● Як можна узгодити використання приватних земель із суспільними інтересами та довгостроковими цілями кліматично нейтрального землекористування та забезпечення доступного житла?
● Які інструменти землекористування існують і які слід розробити в громадах для сприяння доступному житлу?
● І, нарешті, якою є роль досліджень та інституцій на національному та місцевому рівнях у цьому питанні?

Програма можна знайти тут.
Реєстрація за посиланням.
Захід пройде наживо у Львові англійською в приміщенні Mariupol Reborn та в оригіналі й з перекладом українською онлайн.
Завтра (29.02) о 18:30 в укритті ЛНАМ у Львові, а також онлайн відбудеться презентація дослідження системи низькоприбуткового житлового будівництва в Австрії авторства IIBW, та адаптацію закону про житло для спільного блага для України. Реєстрація за посиланням.

Якою є магія доступного некомерційного житла, зокрема в Австрії?
● Будівництво і оренда за собівартістю. Оренда відповідає вартості будівництва, та управління будівлями й є суттєво нижчою за ринкову.
● Реінвестування і договір між поколіннями. Житлові компанії зобовʼязані реінвестувати власні кошти у будівництво нового житла або його реновацію, а не виводити кошти зі сфери житла.
● Податкові пільги і доступ до пільгових кредитів. Житлові компанії не оподатковуються податком на прибуток, бо вони не мають залишкового прибутку. Оскільки вони є низько-ризиковими бізнесами, то користуються пільговими кредитними умовами як від міст, так і банків.
● Ефективне і прозоре управління забезпечене національним аудитом і внутрішніми процедурами контролю.
● Можливість отримання землі в субсидовану оренду від громад. Доступ до землі для будівництва на рівні міст і сіл знижує вартість будівництва, але не виключає конкуренції за якість проектів та просторів.
● Безпечна безстрокова оренда для домогосподарств, з обмеженнями підняття ціни, значно більш приваблива за приватний ринок оренди.
Право на житло
Наступної суботи (11 листопада) у Львові відбудеться щорічний симпозіум "Відбудова місця, яке можна назвати домом" з фокусом на політику землекористування для відновлення. Його організовують команди Нової житлової політики, Центру урбаністичних досліджень…
Запрошую всіх долучатися до обговорення викликів земельної політики та пошуку спільних рішень для громад та регіонів! Презентуємо другий щорічний звіт "Відбудова місця, яке можна назвати домом" на основі однойменного симпозіуму у Львові.

Поговоримо про те, яким є земельний і “ґрунтовий” вимір відновлення України, а також про:
● Як повʼязане будівництво житла із забезпеченням цілей сталого розвитку?
● Яким є реальний попит на нове житло, у чому особливості різних потреб і можливостей доступу до нього?
● Якими є втрати земельного фонду від війни на Сході та Півдні і які це має наслідки для західних регіонів? У чому особливості законодавчого регулювання аграрних і природоохоронних територій?
● Як громади можуть і мають діяти для забезпечення сталого землекористування?
● У чому полягає ідея регіонального виміру відновлення? Як розуміти та планувати території з різноманітними потребами і викликами?

Приходьте або підключайтеся онлайн! https://forms.gle/MiZenoCy8eXvhNpN9
Завтра о 19:00 дискусія Олександра Анісімова та доктора Едвіна Буйтелаара про роль земельної політики в (після)воєнній Україні як презентація звіту за підсумками щорічного симпозіуму "Відбудова місця, яке можна назвати домом".
Реєстрація за посиланням.
2024/05/26 04:08:51
Back to Top
HTML Embed Code: