Telegram Group Search
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

Міжнародний день дітей (День захисту дітей),
Всесвітній день батьків,
Всесвітній день молока,
День малювання,
День рішучості,
Всесвітній день відповідального туризму,
День «Підкинь монетку, щоб вибрати рішення»,
День «Скажи що-небудь хороше»,
День носіння сукні,
День ходьби босоніж,
Міжнародний день сумнівів,
Міжнародний день сусідів.

Для перегляду подій, натисніть на повідомлення 👇

1652 - у битві під Батогом союзні війська Богдана Хмельницького і Кримського ханства здобули перемогу над армією Речі Посполитої під командуванням польного гетьмана Мартина Калиновського, який втратив до 8 тисяч осіб убитими й загинув сам. Щоб помститись за поразку під Берестечком, Богдан Хмельницький викупив у татар всіх полонених поляків і наказав їх замордувати.

1779 - російська імператриця Єлизавета I видала переселенцям-християнам з Криму грамоту, якою звільняла їх від військової служби, сплати податків на 10 років і виділяла для поселення землі в районі устя ріки Кальміус. Того ж з року в приазовські степи було переселено 219 грузинів, 161 валахів, 12 598 вірменів і 31 386 греків. Греки заселили містечко Павлівськ, яке було перейменоване в Маріуполь, і створили навколо нього 19 сіл.

1834 - день заснування дендрологічного парку "Тростянець" НАН України.

1892 - у Києві пущено перший в Росії електричний трамвай.

1919 - розпочався загальний наступ військ Армії УНР на протибільшовицькому фронті.

1962 - почалися хвилювання робітників у Новочеркаську Ростовської області РФ (колишня столиця Донського козацтва). Наступного дня демонстрацію буде розстріляно комуністичною владою.

1996 - з України до Росії перевезено останні ядерні ракети, в результаті чого країна остаточно отримала статус без'ядерної держави в обмін на ядерне паливо для атомних електростанцій, яке повернулося після переробки ракет, і гарантії від Росії та США своєї безпеки та територіальної цілісності. Остання шахтно-пускова установка міжконтинентальних твердопаливних ракет була ліквідована в Україні у 2001 році.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tg-me.com/rkravetsUA
​​Постанова ВП ВС про неможливість нарахування за ч.2 ст.625 ЦК сум при наявності невиконаного судового рішення у разі пропуску позовної давності про яку заявлено стороною

Справа № 657/1024/16-ц

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15418-postanova-vp-vs-pro-nemozhlivist-narahuvannja-za-ch2-st625-ck-sum-pri-najavnosti-nevikonanogo-sudovogo-rishennja-u-razi-propusku-pozovnoyi-davnosti-pro-jaku-zajavleno-storonoju/

Велика палата звернула увагу про неможливість існування нескінченого боргу про який кредитор знав, але не скористувався своїм правом про стягнення сум передбачених ч. 2 ст. 625 ЦК у разі заявлення боржником про сплив строків позовної давності. Суд зазначив:

93. Правовий аналіз положень статей 526, 599, 611, 625 ЦК України дає підстави для висновку, що наявність судового рішення про стягнення суми боргу за кредитним договором, яке боржник не виконав, не припиняє правовідносин сторін цього договору, не звільняє боржника від відповідальності за невиконання грошового зобов'язання та не позбавляє кредитора права на отримання сум, передбачених статтею 625 цього Кодексу, за увесь час прострочення. Зазначена позиція підтверджена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 4 липня 2018 року у справі № 310/11534/13-ц (провадження № 14-154цс18), від 4 червня 2019 року у справі № 916/190/18 (провадження № 12-302гс18).

94. Таким чином, з ухваленням рішення про стягнення боргу у 2010 році зобов'язання відповідачів сплатити заборгованість за кредитним договором не припинилося та тривало до моменту фактичного виконання грошового зобов'язання до липня 2018 року.Відтак кредитор має право на отримання сум, передбачених статтею 625 цього Кодексу, за увесь час прострочення до липня 2018 року.

95. Разом з тим главою 19 ЦК України визначено строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу, тобто позовну давність.

96. Аналіз змісту наведених норм матеріального права у їх сукупності дає підстави для висновку, що до правових наслідків порушення грошового зобов'язання, передбачених у статті 625 ЦК України, застосовується загальна позовна давність тривалістю у три роки (стаття 257 цього Кодексу).

97. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (стаття 267 ЦК України).

98. Порядок відліку позовної давності наведено у статті 261 ЦК України. Зокрема, відповідно до частини першої цієї статті перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

99. Оскільки внаслідок невиконання боржником грошового зобов'язання у кредитора виникає право на отримання сум, передбачених статтею 625 цього Кодексу, за увесь час прострочення, тобто таке прострочення є триваючим правопорушенням, то право на позов про стягнення інфляційних втрат і 3 % річних виникає за кожен місяць з моменту порушення грошового зобов'язання до моменту його усунення.

#Великапалата
#кредит
#позовнадавність
#ч2ст625ЦК
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

Погані не люди, погано те, що в людях згнила людина.

©️ Антуан де Сент-Екзюпері

💙💛Цитати дня солов'їною
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

У світі зачинених дверей той, у кого є ключ, — король.

©️ Шерлок

💙💛Цитати дня солов'їною
​​Дайджест судової практики ВП ВС за квітень 2024 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15419-dajdzhest-sudovoyi-praktiki-vp-vs-za-kviten-2024-roku/

У дайджесті вміщено правові висновки Великої Палати, зокрема, щодо:

порядку реалізації релігійними громадами права на зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях;

визначення розміру підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення;

належного способу захисту прав власника на добре відому торговельну марку та строку позовної давності для пред’явлення позову;

неможливості надання ОСББ для ознайомлення співвласнику документів, які мають персональні дані членів ОСББ;

визначення правил дії в часі ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» для кваліфікації правочинів неплатоспроможного банку нікчемними;

наслідків ненадання іпотекодержателем державному реєстратору експертної оцінки предмета іпотеки для проведення державної реєстрації права власності на предмети іпотеки;

повноважень прокурора на представництво інтересів держави в особі НАН України;

юрисдикції спору між асоційованим членом обслуговуючого кооперативу і таким кооперативом щодо сплати пайових внесків, визначених кооперативними договорами.

#Великапалата
#дайджест
​​Тематичний огляд ВС щодо призначення покарання та звільнення від його відбування за 2008 - 04.2024

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15420-tematichnij-ogljad-vs-shhodo-priznachennja-pokarannja-ta-zvilnennja-vid-jogo-vidbuvannja-za-2008-042024/

У цьому огляді зібрано відповідні актуальні висновки Великої Палати Верховного Суду, об’єднаної палати, палат та колегій Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду за період із 2018 року по квітень 2024 року.

#Великапалата
#ОПКККВС
#Верховнийсуд
#тематичнийогляд
#призначенняпокарання
#звільненнявідпокарання
​​Огляд судової практики ВС-КАС щодо митної справи за 2008 - 04.2024

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15421-ogljad-sudovoyi-praktiki-vs-kas-shhodo-mitnoyi-spravi-za-2008-042024/

Митна справа є актуальною, оскільки становить важливу складову зовнішньоекономічної діяльності та має прямий вплив на бізнесове середовище. В аналітичному матеріалі висвітлено актуальну судову практику щодо:

класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД;

митних режимів та встановлення митної вартості;

митних процедур;

заходів відповідальності у сфері зовнішньоекономічної діяльності тощо.

#Верховнийсуд
#митниця
#тематичнийогляд
​​Огляд судової практики ВС-ККС за квітень 2024 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15422-ogljad-sudovoyi-praktiki-vs-kks-za-kviten-2024-roku/

В огляді відображено найважливіші правові позиції і висновки з кримінального та кримінального процесуального права, що містяться в ухвалених у квітні 2024 року постановах ККС ВС, які матимуть значення для формування єдності судової практики. Серед цих висновків слід виокремити такі.

У сфері кримінального права акцентовано, що:

якщо особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, за вироком суду було призначено покарання, яке ухвалено відбувати реально, а потім було встановлено, що вона винна ще й в інших кримінальних правопорушеннях, за які за новим вироком особі призначається покарання із застосуванням на підставі ст. 75 КК України звільнення від відбування покарання з випробуванням, положення ч. 4 ст. 70 цього Кодексу щодо призначення остаточного покарання не застосовуються і кожний вирок – попередній, за яким особа має відбувати покарання реально, та новий, за яким її звільнено від відбування покарання з випробуванням, виконуються самостійно;

дії, передбачені частинами 1 чи 2 ст. 114-2 КК України, вчинені з метою надання державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам інформації щодо переміщення, руху та розташування ЗСУ, підрозділів Державної прикордонної служби та інших військових формувань, мають кваліфікуватися за ст. 111 КК України як державна зрада у формі надання допомоги іноземній державі або її представникам у проведенні підривної діяльності проти України, якщо ці дії вчинені громадянином України, а відповідні відомості не є державною таємницею.

У сфері кримінального процесуального права констатовано, що:

відповідно до вимог п. 21 ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 33 КПК України Верховний Суд наділений повноваженнями щодо перегляду за нововиявленими обставинами рішення Верховного Суду України, який за КПК 1960 року виконував функції суду касаційної інстанції стосовно рішення апеляційного суду, постановленого останнім як судом першої інстанції;

суд касаційної інстанції, установивши, що ухвала суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги на рішення щодо обрання (продовження) запобіжного заходу постановлена з порушенням приписів п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 438 цього Кодексу скасовує оскаржену ухвалу з призначенням нового розгляду в суді апеляційної інстанції на підставі п. 2 ч. 1 ст. 436 вказаного Кодексу;

в разі скасування прокурором постанови слідчого, дізнавача чи прокурора про закриття кримінального провадження, у якому жодній особі не було повідомлено про підозру, у зв’язку з її незаконністю та необґрунтованістю, період з моменту ухвалення постанови про закриття кримінального провадження до моменту її скасування не включається до строку досудового розслідування.

Упродовж квітня 2024 року ККС ВС висловлював також інші, не менш актуальні правові позиції, які висвітлено в огляді судової практики.

#Верховнийсуд
#кримінальнийпроцес
​​Огляд судової практики ВС-КГС за квітень 2024 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15423-ogljad-sudovoyi-praktiki-vs-kgs-za-kviten-2024-roku/

Так, у постановах у справах про банкрутство сформульовано правові висновки щодо:

▪️ фраудаторності правочину;
▪️ банкрутства селянського (фермерського) господарства та права постійного користування земельною ділянкою;
▪️ порядку відкриття провадження у справі про банкрутство, зловживання правами та визначення кола осіб, які мають право оскаржувати ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство.

У постановах у справах щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством наведено висновки стосовно:

▪️ охоронюваних законом інтересів благодійної організації у спорі про визнання недійсним патенту на винахід;
▪️ застосування розпорядження АМКУ від 3 березня 2022 року № 1-рп «Про деякі питання організації діяльності Антимонопольного комітету України в умовах воєнного стану до припинення чи скасування воєнного стану» в контексті наявності чи відсутності обставин для зупинення перебігу строків надання інформації.

У постановах у справах щодо корпоративних спорів, корпоративних прав містяться висновки про:

▪️ ефективність обрання позивачем такого способу захисту, як визнання недійсним акта приймання-передачі частки у статутному капіталі ТОВ задля захисту своїх прав стягувача у виконавчому провадженні;
▪️ обов’язковість / необов’язковість повідомлення акціонера / акціонерів про перенесений час (годину) проведення загальних зборів акціонерного товариства;
▪️ дотримання всіх етапів збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів.

У постановах у справах щодо земельних відносин та права власності викладено правові висновки про:

▪️ правовстановлювальні документи, які надають право користування водними об’єктами чи землями водного фонду;
▪️ право територіальної громади на витребування будівель гуртожитків із чужого незаконного володіння.

У постановах у спорах, що виникають із правочинів, зроблено висновки щодо:

▪️ підстав звернення прокурора з позовом в інтересах держави в особі головного розпорядника бюджетних коштів про визнання недійсним правочину, укладеного підприємством об’єднання громадян за результатами проведення закупівлі робіт за бюджетні кошти, та застосування наслідків недійсності правочину;
▪️ визначення належного відповідача у справах про відшкодування шкоди, завданої органом державної влади, їх посадовою або службовою особою;
▪️ процедури публічної закупівлі (робіт) та укладеного за результатами її проведення довгострокового договору публічної закупівлі робіт за відсутності у державному або місцевому бюджеті відповідних бюджетних асигнувань на момент проведення торгів та укладення договору.

#Верховнийсуд
#оглядпрактикиКГСВС
#фраудаторнийправочин
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

Не купуй приємного ціною корисного.

©️ Піфагор Самоський

💙💛Цитати дня солов'їною
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

Всесвітній день велосипеда,
Всесвітній день людей з деформацією стопи,
День повторень.
2024:
Всесвітній день відповідального туризму.

Для перегляду подій, натисніть на повідомлення 👇

1527 - із загорання пивоварні у Львові почалась велика пожежа, яка знищила практично все місто і його околиці — Підзамче і Знесіння. Уціліли лише спотворені вогнем Ратуша, Вірменська церква, стіни Кафедрального собору, монастир францисканців і міські вежі.

1571 - війська кримського хана Девлет Герая захопили Москву і спалили її до тла. За час походу було вбито близько 80 тисяч чоловік і стільки ж було забрано в полон.

1638 - під Жовнами між повсталими нереєстровими козаками та військом Речі Посполитої розпочався вирішальний бій у ході повстання Якова Острянина. Незважаючи на героїчну оборону козаків, врешті-решт їм довелося відступити, а згодом підписати із шляхтичами угоду і здатися. Навесні 1638 р. серед нереєстрових козаків на чолі з Яковом Острянином і Карпом Скиданом спалахнуло повстання, яке в результаті підштовхнуло до масового селянського виступу на Київщині і Полтавщині.

1768 - взяття м. Умані гайдамацькими загонами Максима Залізняка та Івана Ґонти.

1817 - урядовим указом Одесі надано статусу вільного міста.

1869 - на Курсько-Харківсько-Азовській залізниці відкрито регулярний рух.

1897 - у Чернівцях (Північна Буковина) відбулась пробна поїздка трамваю по лінії, що з'єднала міст через ріку Прут із залізничним вокзалом і центром міста. Для публіки трамвайне сполучення запрацювало 18 липня і було закрите 20 березня 1967 року. Чернівці стали третім українським містом (після Львова і Києва), де було запущено трамвайне електричне сполучення.

1906 - у Петербурзі побачив світ перший номер журналу «Український вісник» — орган української парламентської громади і Державної Думи.

1918 - за наказом гетьмана Павла Скоропадського почалось формування Сердюцької дивізії.

1925 - у Харкові ВУЦВК прийняв постанову "Про ліквідацію губерній та перехід до триступеневої системи управління", відповідно до якої із 1 серпня 1925 р. скасовувався адміністративно-територіальний розподіл Української СРР на губернії. Із 15 липня 1925 р. територія УСРР, не враховуючи Молдавської АСРР, розподілялася на 41 округ: Артемівський, Білоцерківський, Бердичівський, Вінницький, Катеринославський, Житомирський, Запорізький, Зінов'євський, Ізюмський, Кам'янецький, Київський, Конотопський, Криворізький, Лубенський, Луганський, Маріупольський, Мелітопольський, Могилівський, Миколаївський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Одеський, Павлоградський, Первомайський, Полтавський, Прилуцький, Проскурівський, Роменський, Сталінський, Старобільський, Сумський, Тульчинський, Уманський, Харківський, Херсонський, Черкаський, Чернігівський, Шепетівський.

1938 - в УРСР створені Ворошиловградська і Сталінська області, нині Луганська й Донецька.

1943 - на Тернопільщині нацисти ліквідували гетто в Теребовлі (845 жертв) та Копичинцях (близько 2000 жертв).

1950 - повідомлялося, що на території західних областей УРСР діє дев'ять збірних пунктів для розташування виселених оунівських сімей ємкістю одночасного утримання 10550 осіб. Утримується 9162 особи. З моменту організації (січень 1949) пункти прийняли 51060 осіб і відправили у місця спецпоселень 41898 осіб.

1980 - у результаті помилки американського комп'ютера системи NORAD, який повідомив про радянський ядерний напад, у США оголошена ядерна тривога. Протягом десяти хвилин світ перебував на межі ядерної війни.

1992 - прийнято Закон «Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій».
1994 - почався перший офіційний візит Президента України до США. Під час п'яти днів перебування у Сполучених Штатах Леонід Кравчук провів переговори із президентом США Біллом Клінтоном. Було підписано спільну заяву про розвиток дружби і партнерства між Україною та США, договір про взаємний захист інвестицій, міжурядову угоду про співробітництво у галузі науки і техніки, угоди між міністерствами оборони щодо ліквідації стратегічної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення.

2010 - сто днів Віктора Януковича на посаді президента. Янукович порушив багаторічну традицію і виступив зі щорічним президентським посланням до ВР не в самому парламенті, а в Палаці "Україна" - аби не наражатися на спротив опозиції. Численні правоохоронці не допускали пікетників близько до палацу. Цього ж дня блискавка влучила у шпиль на будинку Верховної Ради; парламент був знеструмлений, поки не запрацювали стабілізатори та аварійні системи. Саме в цей час у ВР розглядали проект закону про засади внутрішньої та зовнішньої політики, внесений Президентом, - про відмову від НАТО.

2017 - почала діяти інтернетна соціальна мережа Ukrainians. Українська інтернетна соціальна мережа, заснована 17 травня 2017 канадською IT-компанією StartupSoft, перша версія почала працювати 3 червня 2017 року як соціальна мережа для українців і згодом була закрита. Основною причиною закриття соціальної мережі, зі слів розробників, стала неспроможність конкурувати з існуючими рішеннями.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tg-me.com/rkravetsUA
2024/06/03 07:41:54
Back to Top
HTML Embed Code: