Telegram Group Search
#ДПС #кадри
Обшуки ДБР у начальника управління податкового аудиту ГУ ДПС Івано-Франковської області Наталії Бендас (обшуки проходили за місцем проживання, реєстрації та у робочому кабінеті.

Підозрюють податківця в незаконному збагаченні.

Рухоме та нерухоме майно записано на 85 річну маму-пенсіонерку.
У мами Бендас зʼявилась квартира в центрі міста і автомобіль BMW IX XDRIVE 40

https://public.nazk.gov.ua/documents/2bfebe80-5c47-4263-a4e5-d7f0d4287c04
Forwarded from Дон Кихот
Фірми постачали деревину для Харківських фортифікацій за завищеними цінами і мають ознаки фіктивності.

Зокрема, відома вже ТОВ “Герц Індустрія”. Одна з фірм із колоритними власниками та ознаками фіктивності, яку обрала ОВА для прямих договорів на постачання деревини фактично одразу після реєстрації. Ми проаналізували проплати ТОВці на суму майже 55 млн грн і виявили як мінімум 10 млн грн розчинених у повітрі податків. Чому? Тому що, по-перше ПДВ не передбачили договором, по-друге ТОВка не зареєстрована як платник ПДВ. Хоча, зважаючи на обсяги поставок, мала б це зробити. Свідчення цього – низка договорів. Приклад – договір на 4,7 млн грн із “нульовим ПДВ”. Аналогічні договори з лісгоспами, “один в один” за текстом, були з ПДВ. У департаменті при підписанні договору, бачили, на що йшли, дозволяючи фірмам отримувати додаткові 20%, які мали бути податками”.

Аналогічна ситуація із ФОП Чаус, який “забув” про податки і якому перерахували понад 10 млн грн за деревину.
Ще одна приватна фірма, залучена до поставки деревини, – ТОВ “Логістік оптімал” на момент укладання договорів була зареєстрована як платник ПДВ. Однак департамент Харківської ОВА заключив з нею угоди також без ПДВ.
“Нереєстрація платниками ПДВ дозволяє фірмам не реєструвати і податкові накладні. Тим самим – приховувати ланцюг надходження товару, а отже – походження деревини. Зокрема, за такою схемою можна було реалізовувати необліковану деревину лісгоспів.  Крім того, за нашими джерелами, в Єдиній державній системі електронного обліку деревини відсутні відомості щодо придбання скандальними ТОВками та ФОП деревини у лісгоспів. Таким чином встановити її походження зможуть лише правоохоронні органи”.

Водночас СБУ почала розслідувати можливе завищення цін під час купівлі деревини для фортифікацій на Харківщині. Правоохоронці вважають, що схема була такою: кілька підприємств, об’єднані навколо однієї групи осіб, купували деревину у державних лісгоспах, після чого продавали її підконтрольним собі підприємствам і по фіктивних товарно-транспортних накладних “перевозили” її в Дніпропетровську область. 
Наприклад, деревину купували в Ізюмському лісгоспі за 970 гривень за кубометр і забирали з його ж складу, а постачали нібито з Дніпропетровської області за 4100 грн, “накидаючи” за логістику, навантаження і так далі.
З початку 2024 року профільний департамент ОВА закупив у такий спосіб деревини на суму приблизно 170 мільйонів гривень.
За нашими даними ТОВ “Герц Індустрія”, ТОВ “Сатисбуд”, ТОВ “АТТ БУД” та ТОВ “Деревообробне підприємство “Восход” – виявилися пов’язаними між собою та контролюються, вочевидь, одними людьми.

Естественно, конторы были согласованы с Сокуром и контролировались со стороны налоговой.

Ни рисков, ни блокировок.
#податки #погляд
Навіщо збільшують податки в Україні?

Не вистачає 5 млрд $ на армію та виплати, - так кажуть в уряді.

Але навіть у разі підтримання законопроєкту, надходження податків зменшаться.

Є безліч причин:
◦ падіння обсягів виробництва зі скороченням чисельності робочої сили на 27% порівняно з довоєнним періодом. Нагадуємо, що 6 мільйонів людей виїхали з України з початку війни,
◦ чоловіки, які сплачували ПДФО, військовий збір, ЄСВ з фонду оплати праці, почали звільнятися з офіційних посад. Тіньова економіку, де працюють незареєстровані працівники, зростає, а значить надходження до бюджету зменшуються.
◦ Сьогодні наприклад, українські сталеливарні та гірничодобувні підприємства, виставляють тисячі вакансій, які важко заповнити.
◦ Перш ніж розпочати запуск та відновлення потужностей, що постраждали під час війни, компаніям необхідно знайти персонал. А з цим існують величезні проблеми.
◦ Процес найму персоналу ускладнюється тим, що чоловіки не хочуть приєднуватися до великих компаній, на які «націлилися ТЦК».
◦ На початку цього року проблема кадрів стоїть на другому місці. Перша - зростання витрат серед українських компаній. Близько половини з них заявили, що борються із нестачею робочої сили.
◦ Київський метрополітен заявив, що скоро ходитиме менше поїздів, тому що існує «значний дефіцит» працівників, який, як очікується, посилюватиметься в міру того, як дедалі більше співробітників йтитимуть до армії.
◦ В містах України відбувається скорочення автобусних рейсів, знов таки, через мобілізацію водіїв.
◦ Брак персоналу навіть там, де раніше в більшості працювали жінки (приготування їжі, прибирання, косметологія), які тепер залишили країну.
◦ Багато чоловіків не наважуються працювати далеко від дому/працюють дома, як наслідок - чоловіки не відвідують різні заклади, магазини і зменшують надходження виручки, а значить сплату податків бізнесом.

Компанії починають винаймати жінок на роботу, яку раніше займали переважно чоловіки. Крім того, виріс попит на пенсіонерів (міжнародні перевезення, охорона, ін).

Також активно залучають студентів або наймають іноземний персонал, у тому числі мігрантів з інших країн. Але кардинально це проблему не вирішує.

Відбувається скорочення податкової бази, підприємства будуть змушені скоротити виробництво.

До того ж, фактичне подвоєння ставки єдиного податку (5% – чинна ставка і 5% – пропонований військовий збір) приведе до скорочення кількості платників.

Яким чином військовий збір у розмірі 5% врятує ситуацію? Проблема зовсім в іншому.
#податки #ДПС
З наступного року планують розпочати зміни в податковому законодавстві, які будуть стосуватися спрощеної системи оподаткування (єдиний податок) та діяльності ФОП.

Нові норми будуть впроваджуватися протягом двох-трьох років:

🪿ФОП буде ставати на облік(реєстрація) автоматично після відкриття у банку рахунку «для ведення підприємницької діяльності». Закриття рахунку - тягне за собою припинення статусу ФОП.

🪿ІІ та ІІІ групу платників єдиного податку об'єднають в одну: ставка податків у розмірі від 3% до 17% І залежатиме від виду діяльності (мінімальний відсоток - торгівля, максимальний - послуги). Також зменшать кількість сфер діяльності, які можуть перебувати на першій групі. Для об’єднаної другої групи буде обов’язковим використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО);

🪿Ставки єдиного податку для юридичних осіб ІІІ групи з 5% поступово будуть збільшуватимуться до 18%. Процес збільшення триватиме три роки, а після - юридичним особам взагалі заборонять користуватись єдиним податком.

🪿Ставки єдиного податку для юридичних осіб - виробників сільськогосподарської продукції, будуть збільшувати до 18% протягом 3 років.

Прощавай епоха єдиного податку!
#ДПС #кадри #риженкова
Директор Департаменту трансфертного ціноутворення ДПС України Катерина Риженкова в 2023 році стала власником нової квартири в Києві площею 83 кв.м. Вартість квартири в декларації не було зазначено.
Це цілком логічно, оскільки з річним доходом в 660 тис гривень для Риженкової ця інвестиція недосяжна.

Тому зʼявляються начебто позики на 1 млн гривень (2023-2024), які власниця ювелірних прикрас та церковних ікон не поспішає віддавати.
Скажемо більше, вона ще й сама позичає гроші третім особам. Виглядає комічно. Та навіть позики не в змозі перекрити вартість нерухомості.

Цікавим фактом є те, що у Риженкової 24.02.2022 (початок війни), коли всі переховуються в укриттях, також зʼявляється автомобіль БМВ Х3 (2017р), оформлений на Катерину Кисельову.

Саме разом з даною особою Риженкова також в 2020 році придбала квартиру на 271 м.кв в Києві, яка була оцінена в 746 тис гривень.
Але в декларації за 2023 рік і квартира і власний автомобіль Мерседес ML 550 кудись зникають.
Питань виникає більше чим відповідей.
#податки #пенсія
Україна не може платити своїм громадянам високі пенсії, тому українцям вже сьогодні з міністерських крісел радять самостійно відкладати собі на старість.

Заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак:
"Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах - це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона збирає все життя", - заявила Марчук.

«Але, як суспільство, ми маємо готуватися до того, що кожен із нас заробляє собі на життя, активний економічно, соціально, так довго, як може, і виходить на пенсію тоді, коли фізично не може себе забезпечувати", - підсумувала заступниця міністра.

Тож, готуємось )
Forwarded from НІНА ЮЖАНІНА
Трагікомедія розгорнулась в парламенті при розгляді проєкту про підвищення акцизного податку на пальне.

В результаті:

урядовий проєкт відхилено;

перший альтернативний (який є більш правильним, якщо взагалі сьогодні має місце підняття акцизів саме на пальне) також відхилений;

другий альтернативний, в якому повторюються урядові ставки на бензини та дизель і періоди їх підвищення, в результаті метушні в залі набрав 227 голосів.

Тобто країну таки продовжують занурювати у прірву.

Жаль, що депутати теж не думають, коли подають альтернативні проєкти.

☝️Мовчу вже про те, що відповідальність за втрату конкурентних переваг українських товарів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, які стануть дорожчими, за збільшення інфляції, зменшення купівельної спроможності громадян через збільшення вартості АБСОЛЮТНО всіх товарів і послуг, у собівартості яких закладена вартість пального, тепер несе не уряд, бо це не його ініціатива, а депутати, які підтримали такий проєкт.
#ДПС #тендер
А ви знаєте скільки ДПС України обійдуться технічне обслуговування системи відеоконференцзвʼязку у червні - грудні 2024 року?
480 тис гривень!

При чому тендер отримує без будь-якої конкуренції (відкриті торги з особливостями) ТОВ АМ Інтегратор Груп.
Компанія цікава - підозра в розкраданні державних коштів шляхом здійснення запланованих антиконкурентних дій, внаслідок уникнення установленого порядку процедури державних закупівель.
За 4 роки співпраці ДПС перерахувала зазначеній фірмі більше 11 млн гривень.

Можна поцікавитися скільки разів за рік фахівці даної компанії відвідували стіни ДПС України для проведення технічних робіт.
#ДПС #кадри #ГУДПСЧернігівської_області
У Головному управлінні Державної податкової служби у Чернігівській області призначили нову очільницю. З 23 травня цього року обов’язки начальниці виконує чернігівка Тетяна Рубан, яка раніше працювала заступницею начальника обласної податкової служби.
#ДПС #ГУДПСКиєва
В ГУ ДПС Києва новий актуальний тендер - придбання джерела безперебійного живлення за 117 тис гривень. Постачальник - ФОП Кононенко Ю.О.

Керує цим процесом заступник очільника ГУ ДПС Києва - Сергій Кондратюк.

Можливо для Сергія Вікторовича це буде здивуванням, але ГУ неодноразово «вирішувало» питання електропостачання в умовах військового стану.

В ГУ ДПС Києва вже є на балансі потужні генератори, які надавали в рамках гуманітарної допомоги, платили лише кошти за монтаж та встановлення дизель -генераторів у розмірі 250 тис грн, але проблема не зникає.
Дуже дивна ситуація.
Генератори ще на місці?
#податки #ПДВ
Таке враження, що недавні заяви щодо підвищення ПДВ та військового збору до 5% - це якась окрема гра конкретних людей з метою особистого збагачення.

Почитайте уважно відповіді Прем’єр-міністра України, міністра фінансів де вони зазначають, що сьогодні про підвищення податків мова не йде.

Міністерству оборони на цей рік виділили ₴1 трильйон 700 мільярдів.

Прем'єр-міністр запевняє, що ці кошти спрямують виключно на оборонну сферу.
Проте по додаткові гроші до парламенту таки прийдуть – у другому півріччі. Водночас, підвищення податків для населення Уряд не обговорює.

"Чи планує Уряд піднімати податки? Бо ви особисто обіцяли, що під час війни вони підніматися не будуть", – зауважив позафракційний нардеп Дмитро Разумков.
"Ми не починали і не обговорюємо в Уряді підвищення податків", – сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За 5 місяців 2024 року податків надійшло із надлишком, каже міністр фінансів, бо Податкова та Митна служби перевиконали план.

Про реальний дефіцит у бюджеті на наступний 2025 рік говорити зарано, каже міністр.
Показники залежатимуть від інтенсивності бойових дій. Водночас Україна отримала вже більше $11 мільярдів зовнішніх надходжень від партнерів із обіцяних 38 мільярдів.
#БЕБ
Апеляція ВАКС залишила без змін заочну варту для екс-смотрящего за фіскалами(БЕБ, ДФС) Андрія Гмиріна у корупційній справі Фонду держмайна.
Це рішення відкриває шлях для розшуку підозрюваного за допомогою Інтерполу та його майбутньої екстрадиції.
#нампишуть #новини
Прямо зараз в Нетішині, в міській раді проводять обшуки розкрадання на оборонці. Закупівля дронів за кошти бюджету у своєї дочірної компанії (оформлена на коханку). Є скарги і рапорти від військових про неякісні дрони
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#новини
Ось так сьогодні ТЦК «мобілізує» одеських медиків. Соромно.
#податки
При всіх тих розмовах щодо перевиконання надходжень податків і відсутності потреби збільшувати ставки податків, голова Податкового комітету заявляє про абсолютно іншу ситуацію.

«Уникнути підвищення податків в Україні можливості немає. Адже в такому разі "нічим буде фінансувати армію".

"Кабінет міністрів зараз готує пропозиції щодо підвищення певних податків. Якими будуть нові ставки ПДВ та військового збору? Не можу зараз говорити про ці цифри.
Зможу, щойно Кабінет міністрів їх сформує. Кабмін нам нічого поки не давав, тож наразі нічого обговорювати. Щодо наслідків, думаю, Кабмін їх прорахує. Але наслідки для економіки, якщо армія буде непрофінансована, можуть виявиться набагато гіршими, фатальними", – йдеться у повідомленні голови комітету.
Також він зазначив, що підвищення податків негативно позначиться на економіці країни.
Особливо враховуючи, що зараз "потенціал для її відновлення слабкий".

Однак, наголосив нардеп, "коли ми обираємо між життям і грошима, то, безумовно, ми обираємо життя".

Така враження, що в уряді з нами грають в гру - «поганий та хороший».
#податки
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль спростував плани підвищити податки, хоча насправді вони розроблялися останні кілька місяців. Сам глава уряду в особистих розмовах із урядовцями не зміг пояснити, чому він зробив таку заяву. Ймовірно, Шмигаль розгубився, відповідаючи на запитання нардепа Дмитра Разумкова.

У Мінфіні, як розповідають високопосадовці і в уряді, і в Офісі президента, щонайменше два місяці готували відповідний законопроект, проте прем'єр-міністр Денис Шмигаль несподівано для членів свого Кабміну цю інформацію спростував. "Ми не розпочали і не обговорювали в уряді питання підвищення податків", - відповів він на запитання Разумкова.

При цьому Шмигаль не заявляв, що податки не підвищуватимуть. Насправді Міністерство фінансів уже розробило конкретну пропозицію.
ПДВ мають підвищити на 1-2%, а військовий збір – на 3,5%,

Представники "Слуги народу", міністр фінансів Сергій Марченко, наближені до уряду експерти – усі говорили про те, що підвищувати податки доведеться. А міністр Марченко в інтерв'ю ще кілька тижнів тому відмовлявся давати чітку відповідь щодо підвищення податків (мовляв, спершу треба порахувати).

Вже є і розмір підвищення, прораховано ефект, ба більше, йдуть активні консультації з парламентарями.
Однак законопроєкт досі офіційно не проголосували в уряді для того, щоби направити на розгляд у парламент.

https://www.obozrevatel.com/ukr/ekonomika-glavnaya/fea/stalo-vidomo-chomu-shmigal-sprostuvav-plani-pidvischiti-podatki.htm
#податки
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання у парламенті законопроєкт про створення "клубу білого бізнесу".

Законопроєктом пропонується:
• запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану;
• до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, резиденти Дія.Сіty, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо);

Платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, включені до переліку, отримуватимуть такі переваги:
• мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
• скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування;
• скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
• за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.
2024/06/13 09:50:11
Back to Top
HTML Embed Code: