Telegram Group Search
Сьогодні виповнюється 105 років з моменту, як було урочисто оголошено про об’єднання УНР та ЗУНР в єдину соборну Україну.

22 січня 1919 наша держава постала на уламках російської та Австро-Угорської імперій. Наші пращури змогли досягнути головного — об’єднання українських земель під Тризубом української державності. Навіть попри різницю у баченні майбутнього, яке було зумовлено різністю історичного та культурного розвитку земель.

Ми досі спостерігаємо як нащадки імперії зазіхають на цілісність українських земель та існування української державності. Зараз ми відстоюємо право на незалежність нашої держави так само як і наші пращури протягом багатьох століть.

Шануймося, брати та сестри!
Попри розбіжності в поглядах, наша злука навколо вільної єдиної України є запорукою нашого майбутнього.

Слава Україні!
“Ми не знали, що це відбувається”, - казали про жертв Голокосту більшість цивільних німців після Другої Світової. Четвертим пунктом Нюрнберзького процесу проти представників Третього Рейху було звинувачення в злочинах проти людяності. “Чистка нації”, яку проводили нацистські злочинці, призвела до загибелі мільйонів людей. Це було цілеспрямоване знищення цілих соціальних груп, однією з яких були гомосексуальні та бісексуальні люди.

Під закликом боротьби з гомосексуальними та бісексуальними чоловіками до закінчення Другої світової війни СС заарештували близько ста тисяч осіб, з яких, за різними даними, від десяти до п’ятнадцяти тисяч було відправлено до концентраційних таборів. Роби ув’язнених за ознакою сексуальної орієнтації позначали рожевим трикутником. Більшість з цих людей не пережили тортур. Кількість жертв серед лесбійок і бісексуальних жінок досі невідома. 

На жаль, геїв, які пережили Голокост, при звільненні з таборів не було визнано жертвами. Вироки, винесені їм при відправленні до концтаборів, десятиліттями залишались чинними та неоскарженими. Ті ж, хто загинули, теж не були реабілітовані. Справа була не лише в існуючій на той момент політиці державної гомофобії в більшості країн Європи та США. Фундаментом такого мовчання виступав і академічний світ, який не поспішав визнавати жертви серед ЛГБТК. В книзі Вільяма Л. Ширера «Розквіт і падіння Третього Рейху», яка є дослідженням Голокосту і однією з найважливіших книжок з історії нашого часу за версією The New York Times, немає згадок про звірства нацистів проти геїв.

Лише в 1970-х роках геї, що постраждали внаслідок Голокосту, почали говорити й отримувати публічне визнання. Перше свідчення надійшло від Йозефа Кохоута в 1972 році, пізніше - спогади П’єра Зеля, які було опубліковано в 1994 році. Вже в нашому столітті розпочався процес реабілітації. Правозахисні групи об’єдналися для створення меморіалів, дослідники почали аналізувати долі узників таборів з числа ЛГБТК, а німецький Бундестаг нарешті проголосував за їхнє помилування і визнання як жертв нацизма.

Придушення голосів жертв залишається плямою, яка зберігається донині. Ми наголошуємо на важливості згадки про загибель гомосексуальних та бісексуальних людей під час Голокосту.   Будь-яка форма сучасної пам’яті має включати в тому числі і їхні історії, особливо враховуючи, що ЛГБТК-спільнота продовжує стикатися з масовими переслідуваннями та замовчуванням злочинів ненависті. 
Міжнародний день боротьби з раком

Найважливішим етапом в запобіганні та ефективному лікуванні раку є профілактика і регулярні медичні огляди.
Що робити, якщо ви не можете знайти послуги чи підтримку зараз?
В Україні запустили гарячу лінію інформаційної підтримки для хворих на онкологічні захворювання під назвою "Пацієнт має право". Проект – ініціатива громадської організації "Афіна. Жінки проти раку" athena-wac.com/
Щоб звернутися по допомогу, необхідно зателефонувати за одним із вказаних номерів:
+38 (066) 911 33 33
+38 (068) 911 33 33
Зателефонувавши на гарячу лінію з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00, онкохворі пацієнт_ки можуть дізнатися:
- які медичні послуги мають бути безоплатними для них;
- як перевірити наявність необхідних ліків;
- що робити, якщо відмовляються надати безоплатно медичну послугу;
які є можливості для лікування онкологічних захворювань в Україні та закордоном.

Читайте детально про допомогу за посиланням нижче:

https://telegra.ph/M%D1%96zhnarodnij-den-borotbi-proti-raku-02-04
Поговоримо про використання жіночого роду в мовленні? І ні, це не про фемінітиви, точніше, не лише про них. Сьогодні розповідаємо про практику вжитку жіночого роду за замовчанням або використання як загального.

Що це дає для видимості жінок та чому це наступний крок після звички вживання фемінітивів?
Чому навколо теми фемінітивів так багато напруги та роздратування, а деякі люди вважають їх образливими та знецінюючими?
Як наше повсякденне мовлення впливає на боротьбу з патріярхальними стандартами?

Про ці та інші питання в нашому матеріалі про жіночий рід за замовчанням. Читайте повний текст за посиланням 👇

https://telegra.ph/YAk-sv%D1%96dome-vzhivannya-zh%D1%96nochogo-rodu-yak-rodu-za-zamovchannyam-mozhe-spriyati-gendern%D1%96j-r%D1%96vnost%D1%96-02-07
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖІНОК І ДІВЧАТ В НАУЦІ

Значний ґендерний розрив у STEM-галузях (наука, технології, інженерія та математика) залишається актуальною проблемою протягом багатьох років. Навіть попри те, що частка жінок, які здобувають вищу освіту, продовжує зростати.

Щорічно 11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат в науці. Його було запроваджено ЮНЕСКО у 2015 році, аби привернути увагу світової спільноти до необхідності підтримки жінок і дівчат у науковій діяльності та навчанні. Рівний доступ до освіти, боротьба з ґендерними упередженнями та порушеннями прав жінок — теми, які залишаються актуальними.
Ми знаємо, як мотивують та заохочують приклади для наслідування. Тож у цьому матеріалі ми також розповімо про науков_иць-фемініст_ок та ЛГБТК+. Дякуємо за надану інформацію експерткам STEM is FEM. Гортайте слайди та пишіть в коментарях, про скількох науков_иць ви знали раніше?

https://telegra.ph/M%D1%96zhnarodnij-den-zh%D1%96nok-%D1%96-d%D1%96vchat-v-nauc%D1%96-02-11
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Це відзначення є спогадом про річницю мітингу, що відбувся 26 лютого 2014 року в Сімферополі, де кримські татари, українці та представники інших національностей виступили за територіальну цілісність України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі учасників, щоб протистояти російській окупації та висловити свою підтримку цілісності України.

Нікіта, активіст та волонтер, поділився з нами своєю історією про події в Криму у 2014 році. Ми з повагою ставимося до прагнення анонімності, адже в Криму досі залишається чимала кількість наших громадян_ок, для яких поширення деякої інформації може становити небезпеку і призвести до переслідувань з боку окупаційної влади.

Читайте повний матеріал за посиланням

https://telegra.ph/Den-sprotivu-okupac%D1%96i-Avtonomnoi-Respubl%D1%96ki-Krim-ta-m%D1%96sta-Sevastopolya-02-26
Партріарх Філарет видав нагороди за
«Жертовність і любов до України» 72-ій бригаді.
Тепер в бригаді мають нагороди всі, крім одного, бо він гей.
Як ви вже, мабуть, чули, нещодавно Святійший Патріарх Філарет вручив медалі за «Жертовність і любов до України» десяткам військових з 72-ї бригади, серед яких був і Віктор Пилипенко — відкритий гей та правозахисник. Але вже вчора пресслужба УПЦ КП назвала сподівання на позитивні зміни у поглядах церкви “відвертою брехнею та маніпуляцією” та “намаганнями темних сил”. А сам Патріарх Філарет анулював нагороду, заявивши, що Пилипенко отримав її не як активіст ЛГБТ, а як захисник України, і що Церква засуджує «содомський гріх» та «гріховну ідеологію».
Схоже, на думку Патріарха Філарета, активістська та правозахисна діяльність Віктора Пилипенка дає церкві можливість знецінювати, в тому числі “жертовність та любов до України”. Патріарх Філарет не має права судити та зневажати людей за їхню сексуальну орієнтацію, особливо коли вони ризикують своїм життям за нашу країну. Віктор Пилипенко — герой, який брав участь у Революції гідності та російсько-українській війні з 2014 року, який захищав Маріуполь та Широкине, організатор першої колони ЛГБТ-військових на Марш Рівності. Безперечно, така діяльність — привід для поваги та наслідування. Втім, церква замість підтримки та відзнаки вчергове віддає перевагу поширенню своєї надцінної думки про життя інших людей.
Ми закликаємо всіх небайдужих людей висловити свою солідарність з Віктором Пилипенком та іншими ЛГБТ-військовими, які борються за нашу свободу та рівність. Нехай наш голос буде сильнішим за голос ненависті та нетерпимості. Нехай наша любов буде сильнішою за їхній страх. Нехай наша віра буде сильнішою за їхній фанатизм
Щороку 1 березня відзначається “День нульової дискримінації” Завдяки цьому такі організації, як ООН, UNAIDS, Офіс Омбудсмана України, Міністерство охорони здоров'я України тощо заохочують нас задуматися про несправедливість і сприяти рівності.

Темою для 2024 року було обрано — «Захист прав кожного для захисту здоров’я кожного». Це має на меті наголосити, що упереджене ставлення, нерівний доступ до базових прав та стереотипи впливають на ситуацію з охороною здоров’я та економікою у всьому світі.

Читайте повний матеріал за посиланням:
https://telegra.ph/Den-nulovoi-diskrim%D1%96nac%D1%96i-03-01
Як виник Міжнародний жіночий день та чому він важливий для України?

Історія Міжнародного жіночого дня тягнеться в далекий 1857 рік, тоді 8 березня працюючі жінки Нью-Йорка вийшли на демонстрацію, вимагаючи рівних з чоловіками зарплат та скорочення робочого дня. Цей протест, відомий як "Марш порожніх каструль", привернув увагу до умов праці жінок. Це був ключовий момент, після якого боротьба за рівність стала сильнішою та відкритішою.

Що переживав фемінізм у 2000-х роках? Як змінилось ставлення до жінки під час війни? Скільки жінок в лавах ЗСУ?
Читайте у нашому матеріалі за посиланням:

https://telegra.ph/YAk-vinik-M%D1%96zhnarodnij-zh%D1%96nochij-den-ta-chomu-v%D1%96n-vazhlivij-dlya-Ukraini-03-04
10 березня — День обізнаності про ВІЛ та СНІД у жінок

10 березня щорічно відзначається день поширення інформації про ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчат. Ця ініціатива має на меті підвищити обізнаність про ВІЛ та СНІД серед жінок, наголосити на важливості збереження свого здоров’я та розповісти про профілактичні заходи щодо протидії ВІЛ та СНІД.

ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) — це інфекційне захворювання, яке спричиняється вірусом імунодефіциту людини. За відсутності медикаментозної підтримки (антиретровірусної терапії/АРТ) поступово знищує клітини імунної системи, призводячи до розвитку СНІДу.

Впродовж 2023 року в Україні було виявлено та офіційно зареєстровано 11 658 випадків ВІЛ-інфекції, з них приблизно 4300 жінок.

Читайте повну статтю на нашому сайті
https://www.tg-me.com/iv?url=https://Гей альянсУкраїна🇺🇦️‍/com.upogau.org/inform/ournews/10-bereznya-den-obiznanosti-pro-vil-ta-snid-u-zhinok.html&rhash=2fa899f6c013f8
"Лінія підтримки ЛГБТК+” від ВГО “Гей-альянс Україна” – важливий ресурс для людей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з їхньою сексуальністю або гендерною ідентичністю. Ця лінія надає безпечне та конфіденційне середовище, де люди можуть знайти підтримку, пораду та інформацію. Але багато хто не знає, з якими саме питаннями можна звернутися на нашу лінію підтримки. Розгляньмо деякі з них.

1️⃣ Питання щодо сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності
Одна з головних причин, чому люди звертаються на лінію підтримки, – потреба в розумінні та прийнятті своєї сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Консультанти та консультантки лінії підтримки можуть допомогти людям зрозуміти та прийняти себе.

2️⃣ Питання щодо камінг-аутів
Камінг-аут може бути дуже складним і стресовим процесом. Оператори нашої лінії можуть допомогти та підтримати людей, які готуються до камінг-ауту, а також тим, хто вже зробив камінг-аут і натрапляє на труднощі в стосунках з родиною, друзями або колегами.

3️⃣ Дискримінація та переслідування
Люди з ЛГБТК-спільнот часто стикаються з дискримінацією та переслідуванням в різних сферах життя. Оператори можуть надавати інформацію про права ЛГБТК-людей, допомагати у розв’язанні проблем, пов'язаних з дискримінацією, та надавати підтримку й інформаційний супровід жертвам злочинів на ґрунті ненависті.

4️⃣ Психологічне здоров'я
ЛГБТ-люди частіше страждають від депресії, тривоги та інших психологічних проблем, ніж гетеросексуальні люди. Наші оператори та операторки пройшли спеціальну підготовку, тож можуть надавати допомогу та підтримку людям, які стикаються з психологічними проблемами, а також допомогти знайти дружніх спеціалістів для розв’язання проблем.

5️⃣ Профілактика ВІЛ/СНІДу та сексуальне здоров'я
Надаємо актуальну інформацію щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, сексуального здоров'я та безпечного сексу. Консультанти можуть допомогти знайти місцеві клініки та центри тестування на ВІЛ, а також надати інформацію про доступні методи профілактики.

6️⃣ Юридичні питання
Представники та представниці ЛГБТК-спільнот частіше стикаються з дискримінацією та обмеженням прав, що виникають через їхню сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність. На нашій лінії підтримки ви можете отримати актуальну інформацію, де знайти професійних юристів, що зможуть допомогти у розв’язанні будь-яких питань.

7️⃣ Сімейні питання
Люди з ЛГБТК-спільнот можуть поставати перед труднощами в стосунках з родиною, партнерами та дітьми. Надаємо допомогу в розв’язанні сімейних проблем, пов'язаних з сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю
Загалом, наша лінія підтримки – це важливий та корисний ресурс для ЛГБТ-людей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з їхньою сексуальністю або гендерною ідентичністю.

Навіть якщо ви не знайшли в переліку “свого” питання, що турбує, все одно ви можете нам зателефонувати 🤗
Приймаємо дзвінки за номером 0 800 40 30 32 (дзвінки з України є безоплатними) щоденно з 10.00 до 20.00*
*п'ятниця з 11.00 до 20.00

🌈 Безпечно, анонімно, професійно.
Світ дуже різноманітний, і кожна країна має свою унікальну історію, культуру та суспільні цінності. Як всеукраїнська громадська організація, що працює на благо ЛГБТК+ спільнот, віримо, що важливо знати про боротьбу, досягнення та виклики, з якими стикаються ЛГБТК+ особи в інших країнах.

Сьогодні мова піде про Грецію, де зовсім нещодавно було прийнято законопроєкт про одностатеві цивільні шлюби, який дозволяє одностатевим парам одружуватись та усиновлювати дітей. Таким чином Греція стала однією з перших православних християнських країн, яка досягла шлюбної рівності.

Грецька суспільність останнім часом відзначається прогресивним підходом до прав ЛГБТК+ спільнот в порівнянні з іншими православними країнами, що робить її однією з найбільш передових в Південно-Східній Європі та серед сусідніх країн. Багато в чому шлях Греції може здатися нам знайомим: впливова церква з протестами та тиском на владу і громадян_ок, ультраправі зі зв’язками з рф (як-то “Золотий світанок” “Перемога”, які й без цього відзначилися багатьма архаїчними ініціативами), аргументи про народжуваність тощо. Втім, результати опитування суспільної думки, опублікованого на початку 2024 року, показали, що більш як половина населення виступила як за можливість для одностатевих пар укласти шлюб, так і на всиновлення дітей.

Яким був цей шлях? Читайте більше на нашому сайті
https://bit.ly/4aByMaA
Представниці ГАУ взяли участь у Національному Форумі з питань включення ЛГБТІК в контексті Гуманітарного Реагування в Україні, організованому OutRight International за підтримки CARE, DFC, RFSL та CDP.

Протягом двох днів ділились досвідом реагування організацій на гуманітарну кризу, викликану війною, обговорювали питання адвокації та підтримку ЛГБТК+ спільнот в Україні. Маємо сподівання, що міжнародні партнери почули виклики, з якими стикаються ЛГБТК+ в контексті гуманітарного реагування, серед яких обмеженість доступу до допомоги і бюрократизація процесів.

По завершенні форуму було розроблено дорожню карту, орієнтир для консолідованих дій. Вдячні і солідарні з українськими організаціями, які з перших днів повномасштабного вторгнення залишались в контакті зі спільнотою і реагували на виклики.

Цінуємо досвід, яким діляться колеги з міжнародних організацій, які долучились до допомоги українцям.

Детальніше
Питання шлюбної рівності актуальне сьогодні, як ніколи. Величезна кількість одностатевих пар в Україні досі не можуть отримати належних прав, які мають бути доступними для кожної людини.

Ми поспілкувались з Аліною Рахубою, яка є адвокаткою та правозахисницею з 17-річним юридичним досвідом, окрім цього займається правами ЛГБТК+ спільнот та гендерними правами.

Тож чи можуть одностатеві пари укласти шлюб закордоном?

Читайте більше

А якщо вам необхідна допомога з юридичних питань - телефонуйте на нашу безоплатну лінію підтримки для ЛГБТК+ людей за номером 0800 403 032
Сьогодні у світі відзначають День жінок та дівчат в інформаційних та комунікаційних технологіях. Важливість ІКТ для міжнародних відносин та громадського сектору важко переоцінити, особливо в часи, коли йдеться про підтримку України закордонними партнерами, поширення правди про ситуацію з вразливими групами, пошук ресурсів та можливостей співпраці на всіх рівнях. В часи, коли інформаційні потоки не припиняються ані на мить, а від професійності спеціаліст_ок інформаційної та комунікаційної сфер залежать життя людей, жінки та дівчата досі можуть стикатися зі стереотипами та перепонами у навчанні і професійному розвитку. Як змінюється ситуація? В чому зараз полягає вплив комунікацій? З чого почати занурення у сферу, якщо є сумніви?

Ми поспілкувалися з Вікторією Дубінець, Head of Communications в UkraineWorld - видання, що розповсюджує правдиву інформацію про Україну на багатомільйонну авдиторію.

Читайте повний матеріал за посиланням

А для тих, хто зацікавилися сферою комунікацій, ми маємо кілька пропозицій:
Ділимося з вами навчальними матеріалами від STEM is FEM, присвяченими кібербезпеці — основі, яка корисна не лише майбутнім спеціаліст_кам, а та усім, хто користується мережею. Посилання в матеріалі на сайті.
Приєднуйтеся до програми волонтерства до комунікаційного відділу Гей-альянс Україна — пишіть коментар під публікацією і ми розповімо усе детальніше.

Поліпшуйте свої навички, пробуйте нові сфери залученості — це важливий крок до рівності та можливість власним прикладом підтримати жінок та дівчат у навчанні та професійному розвиткові!
2024/04/29 09:18:09
Back to Top
HTML Embed Code: