У Києві з’явився новий пункт прийому вторсировини Plastic Club

На вулиці Липинського 1-3, поблизу Золотих Воріт, сьогодні відкрився Plastic Club. Його відкрила команда ресторанів «Китайський», «В'єтнамський» і «Тайський» «Привіти» у партнерстві з екостартапом Ecola. 

Пункт сортування буде працювати кожну середу (16:00 – 20:00), суботу та неділю (11:00-18:00).

Здати на переробку можна: скло, папір (картон, журнали, книги, тетрапак), метал, пластик (пакети, прозорі пляшки, пляшки від побутової хімії і кришки).
Вторсировина має бути чиста, суха, та максимально спресована.

А от не приймають: органічне сміття, медичні і фармацевтичні відходи.
Сьогодні День багаторазового використання #WorldRefillDay

Чудовий спосіб зменшення забруднення пластиком - замінити одноразові пластикові предмети, якими ми користуємося щодня, на багаторазові альтернативи.

З чого почати?

1. Багаторазова пляшка для води - щохвилини продається близько 1 млн пластикових одноразових пляшок. Використовуй власну пляшку, наповнюючи її водою вдома, у водоматах та закладах харчування.

2. Багаторазова торбинка, авоська та мішечки - чудова заміна пластиковим пакетам. Купіть або пошийте свої торбинки та завжди беріть їх з собою, коли виходите з дому.

3. Багаторазове горнятко - чудова альтернатива одноразовим стаканчикам. Такі стаканчики важко переробити, тому мало які пункти прийому вторсировини їх збирають. Своя чашка дозволить уникнути цього негативного впливу, а може і принести знижку у деяких закладах.

4. Навіщо користуватись одноразовим посудом на роботі чи на пікніку? Якщо є судома альтернатива - багаторазовий контейнер для їжі

5. Багаторазові прибори - це геніально просто! Коли плануєте пікнік, беріть із собою прибори і помийте їх після використання, так само як робите це вдома.
6. Пластикові одноразові трубочки теж не переробляються. Тільки уявіть скільки таких соломинок потрапляє на сміттєзвалища та полігони. Від них можна взагалі відмовитись, а якщо дуже потрібно, то чудова альтернатива - багаторазові соломинки з металу, скла або бамбуку.
Що робити з Тетра Паком?

Для початку зрозуміємо що ж це таке?
Напевно всі ви бачили на вигляд картонне пакування для соків, молока і тд. Але насправді це багатошарове пакування, що складається з:
75% картону
22% поліетилену
3% фольги

Тож, це і є Тетра Пак, також така упаковування має спеціальне маркування.

Що ж з цим пакуванням робити? Якщо ваш найближчий пункт прийому, приймає такий вид сировини, сортуйте. Так, в Україні Тетра Пак переробляється. Сортуйте його як окрему фракцію і не плутайте з папером.

А якщо пункт прийому не приймає Тетра Пак, то купуйте в тому пакування, яку можете здати на переробку.
Що не так з паперовими горнятками?

Невід‘ємною частиною чаювання/кавування є посуд з якого ми п‘ємо. Ми вже писали про те, що від одноразових паперових горняток потрібно відмовлятись. Але ж чому? Пояснюємо👇

Почнемо з того, що паперові стаканчики, насправді не паперові - а паперовопластикові. Вони зроблені з декількох шарів: папір та пластикова плівка. Без плівки, паперовий стаканчик би розмок. Багатошарові матеріали переробляти важко, але все-таки можливо. Потрібно зрозуміти, як розділити шари, щоб не втратити сировину.

У світі є кілька заводів, які експериментують з переробкою стаканчиків. Наприклад, В США такий проєкт підтримує Старбакс - він не тільки фінансує переробку, а й пробує додавати частина вторинної сировини в нові склянки.
В Україні ж є компанія «Зелений птах»

Так в чому проблема? Тут їх декілька:

1️⃣ Почувши новину про переробку стаканчиків, ми скажемо «фух, ну нарешті, можу без докорів сумління брати кави з собою, адже ці стаканчики тепер переробляються».
Але переробка матеріалу не врятує нас від сміття! Поки ми не вирішимо проблему глобального забруднення, все одноразове - погано.

2️⃣ Така переробка потребує багато ресурсів (роз’єднати шари, переробити частину з них). Крім того, частина сировини все одно не переробиться. В ідеалі зі стаканчиків вийде виділити паперове волокно, але пластикова плівка все одно залишиться сміттям.

3️⃣ Також важливо знати, що для таких стаканчиків використовують первинну сировину. Тобто, щоб зробити партію стаканчиків, треба спочатку зрубати парочку дерев, а пластикову плівку зробити з нафти. Значить, переробка може трохи допомогти з проблемою сміття, але ніяк не допоможе з витратою ресурсів. А це теж важлива проблема.

Що робити? Є два варіанти:

🥤Купити багаторазову склянку і брати каву/чай з собою у своє горнятко.

☕️Пити каву/чай прямо в кафе зі скляної філіжанки. Не поспішати, не пити набігу, а присвятити ці 10 хвилин собі і природі навколо.

♻️ І ні в якому разі не викидайте паперові стаканчики в контейнер для макулатури. Це не макулатура.
Сьогодні хочемо розказати про сортування скла🍾

Якщо не знаєте, з чого почати сортування, почніть зі скла.
Бо з ним найпростіше!

Найпоширеніший вид відходів зі скла у нас в побуті - пляшки. І їх можна та треба здавати на переробку!
А також: банки, пляшки, бита скляна тара і старе віконне скло (з-під дерев‘яних вікон)

Але не плутайте з:
🪟металопластикові вікна
💎 кришталь
🍽 жаростійке скло – наприклад, форми для приготування м’яса
📱ударостійке скло – тріплекс, Pyrex, скло від гаджетів (Gorilla Glass),
📺кінескопи
🗑армоване скло – скло з металевою сіткою
🔎 дзеркала
💡лампи
Майже усе це можна здати на утилізацію.

Сортування скла не лише зменшує кількість відходів на полігонах та сміттєзвалищах, а й зберігає ресурси землі. Скло можна переробляти нескінченну кількість разів. Плавлення склобою потребує у 2 рази менше енергії та газу, ніж плавлення первинної сировини, а отже і зменшується кількість викидів СО2. За останні 25 років завдяки рециклінгу викиди CO2 та рівень забруднення виробничими відходами зменшились на 70%. А якщо скло не здавати на переробку, то воно може розкладатись понад 1000 років.

Тож сортуйте, здавайте скло на переробку і зберігайте нашу планету!💙
Хочемо нагадати, що ми ще є інших соціальних мережах:
Facebook www.facebook.com/Київський Кит/com.KyivWhale ,
Instagram www.instagram.com/kyivwhale/ та
Telegram https://www.tg-me.com/Київський Кит/com.KyivWhale

А в Instagram для вашої зручності ми зробили підбірки в каталогах👆 Про сортування, екозвички та вся інформація про наш проєкт)

Обирайте зручну для себе соц мережу і не пропускайте наших новин!
❗️Це ще не пост подяки,
це анонс анкетування.

Якщо ви живете на Подолі чи є частим його користувачем, то ми шукаємо зв'язку саме з вами. Зараз у команди є бачення встановлення медіа-скульптури на Щекавицькій площі, переходьте за посиланням та розкажіть про плюси, мінуси та підводні камені такого рішення.

Пройти анкетування можна за посиланням cutt.ly/kQyWK2T
🐋
Відкриття «Київського Кита»🥳🐋

Вже завтра (15.09) о 16:00 на ВДНГ, біля 11 павільйону відбудеться відкриття унікальної 12-метрової медіа скульптури «Київський Кит» з переробленого пластику.

Це буде перша скульптура в Україні, яка за допомогою інтерактивного освітлення буде відображати стан забруднення повітря. “Київський Кит” стане найбільшою скульптурою з переробленого пластику в Україні. Пластик для неї збирали всім Києвом під час організованих прибирань, в тому числі - учні 25 київських шкіл, що навіть під час карантину зібрали більше тонни пластику.

Запрошуємо киян та гостей міста на цю важливу подію!
Київський Кит - новий екологічний символ столиці!

Сьогодні ми офіційно відкрили нашу медіа-скульптуру з переробленого пластику Київський Кит. Подібних такій в Україні ще не було! Саме тому був зафіксований Національний рекорд України у Категорії «Вперше - мистецтво» - найбільша скульптура з переробленого пластику.

Автор медіаоб’єкту — Валерій Коршунов, український митець, засновник соціальних та культурних проєктів, серед яких Звуки Чорнобиля, Артефакт, «Чорнобильське Сяйво».

Загальна довжина скульптури - 12 метрів, вона має металевий каркас та облаштована панелями, що зроблені з переробленого пластику. Інтерактивне освітлення скульптури, підключене до Екосистеми міста з моніторингу стану забруднення повітря та води, враховує кількість опадів, пори року, та змінює від цього забарвлення.

Пластик на скульптуру Київський Кит збирали впродовж 6 місяців. Активісти брали участь в очищенні скверів, парків, річок Либідь та Дніпро. Також до проєкту долучились учні 25 київських шкіл.

Скульптура Київський Кит — результат унікального культурно-екологічного проєкту, який посів перше місце в рейтинговому реєстрі УКФ програми Культура+. Він реалізувався за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Перетворення, сортування і переробка пластику на сучасні об'єкти паблік арту може стати новим трендом України, які слугуватимуть новими зонами відпочинку та індикаторами стану навколишнього середовища, прикрашаючи українські міста.

Приходьте подивитись на скульптуру особисто - ВДНГ біля 11 павільйону🐋
Кліматичний вікенд в Україні 🇺🇦

Вперше в Україні 24-26 вересня відбудеться Кліматичний вікенд, а саме:

🌱24 вересня - Глобальний кліматичний страйк від Fridays For Future Ukraine
Страйк від еко-активістів руху 💚 Грети Тунберг проходитиме по багатьох містах України.


25 вересня - Кліматична субота в Національному ботанічному саду ім. М.М, Гришка, локація: Фітотрон за підтримки Extinction Rebellion
Підготовка до Кліматичного маршу з залученням провідних експертів з теми клімата, лекцій від досвідченних еко-активістів з інших країн. Також перегляд тематичної стрічки 📽 “Зараз або ніколи” від KyivMusicFilm та концерт від небайдужих до клімату музикантів 🎸 “Схожа”.

🌿 26 вересня - наймасштабніша кліматична подія року від “Екодія”: Кліматичний марш 🌍
Ключова подія вікенду з залученням майже усіх екологічних рухів України за ініціативою “Екодія”. Марш 2019 року залучив понад 2000. Наразі марш проходитиме о 12:00 годині від Михайлівської площі до ВРУ.
2024/04/29 10:23:35
Back to Top
HTML Embed Code: