Нового патріарха Болгарії буде оголошено 30 червня

У неділю, 30 червня, о 14:30 буде оголошено ім’я новообраного патріарха Болгарії, згідно з розкладом, опублікованим Болгарським патріархатом. Ця подія знаменує обрання та інтронізацію наступника покійного патріарха Неофіта.

Розгляд справи розпочнеться в суботу, 29 червня, ранковою реєстрацією представників патріаршого виборчого собору. У другій половині дня в храмі Святої Софії відбудеться урочиста вечірня, яку очолить митрополит Неврокопський Серафим за участю предстоятелів і представників Автокефальних Церков
Україна вводить обмеження на в'їзд громадян Ізраїлю, зокрема прочан

Посол України Євген Корнійчук заявив, що Україна змушена запровадити обмеження на в'їзд для громадян Ізраїлю, зокрема прочан, у відповідь на зміну правил в'їзду до Ізраїлю для громадян України, повідомляє прес-служба посольства України в Ізраїлі.

«Ця взаємодія торкнеться тисяч релігійних паломників, які щороку відвідують Умань», – сказав він. Корнійчук також наголосив, що Україна залишається відкритою до діалогу з Ізраїлем, "щоб обговорити та домовитися про ці зміни в політиці подорожей на користь обох країн".
У Білорусі жорстко затримали співака церковного хору

Провладні телеграм-канали Білорусі опублікували відео брутального затримання православного співака за участі шістьох силовиків. Ймовірно, затриманим є Кейта Даніель-Ландсей, лауреат I ступеня республіканського конкурсу юних вокалістів імені Шаляпіна.

З 2019 року Даніель-Ландсей був співаком хору “Всехсвятський” парафії Всіх Святих у Мінську, а до того – співаком у храмі Олександра Невського.

У тих же джерелах опубліковані коментарі затриманого в соціальних мережах, де він висловлював підтримку білоруським протестам та негативно відгукувався про агресію Росії проти України.
Список «небажаних» у Росії поповнили три християнські медіаорганізації

Міністерство юстиції Росії визнало небажаними три іноземні християнські медіаорганізації — з Фінляндії, США та Канади. Всі вони серед іншого ведуть мовлення і російською мовою.

Фінська пан християнська телерадіокомпанія IRR-TV була заснована у 1986 році. Росія - основний напрямок її діяльності, також вона мовить у країнах Центральної Азії та Близького Сходу. Компанія веде євангелізаційну роботу, друкує та розповсюджує християнську літературу. У новинних та редакційних матеріалах IRR-TV висвітлює і російську агресію проти України. Організація також збирає допомогу українським військам та мирним жителям.

Крім того, під заборону Мін'юсту РФ потрапили дві гілки організації "Great Commission Media Ministries" ("Служба медіа Місії великого доручення") – американська та канадська. Це теж християнські ЗМІ, які понад 40 років несуть євангельське слово в СРСР і потім у Росії, а також в Азії, Близькому Сході та Північній Африці. GCMM веде телевізійне та радіомовлення, а також випускає релігійну літературу багатьма мовами. Вона працює у тісному партнерстві з IRR-TV. Організація також висвітлює війну в Україні та збирає благодійну допомогу.
Кількість загиблих мусульманських паломників від спеки у Мецці перевищила тисячу

Близько 1080 людей загинули через аномальну спеку під час щорічного мусульманського паломництва до Мекки (хадж), що у Саудівській Аравії. Ще кілька тисяч зазнали теплового удару.

Загалом про смерть своїх громадян повідомили близько десяти країн. За словами арабського посадовця, основною причиною смерті паломників була спека, яка спричинила ускладнення пов'язані, зокрема, з високим кров'яним тиском.

Найбільш вразливі до спеки паломники, які намагаються здійснити хадж без офіційного дозволу, адже він коштує дорого. Таких серед загиблих більше ніж половина. Вони, зокрема, не мають доступу до місць із кондиціонерами, які влада країни надала для 1,8 мільйона зареєстрованих учасників.
Цьогоріч православні віряни відзначають Трійцю, або Зелені свята, 23 червня.

Трійця відзначається щороку на 50-ий день від Пасхи Христової. Цього дня християни прославляють Святу Трійцю, тобто триєдність Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. Коли Син Божий Ісус Христос воскрес, він упродовж 40 днів являвся своїм учням — апостолам. Перед тим як вознестися на небо, Він пообіцяв прислати їм на підтримку Святого Духа від Бога-Отця. Апостоли не знали, що це означає, але чекали, коли здійсниться Ісусове слово.

Якось апостоли разом з іншими учнями Ісуса Христа молилися й читали Святе Письмо. Раптом здійнявся великий шум, як під час бурі. У повітрі з’явилися яскраві язики полум’я й осіли на кожному з апостолів. І диво — полум’я не обпікало, а приємно зігрівало, сповнювало серця світлою радістю. Це був вогонь Святого Духа, який очищує душі від гріха.

Апостоли тоді отримали від Святого Духа дар зцілення, вивчили всі мови, що допомогло їм поширювати християнство по всьому світу.

У народі на Трійцю будинок прикрашають травами — лепехою. Саме тому свято отримало народну назву «Зелені свята». До лепехи можуть додавати свіжоскошену траву — любисток, чебрець, полин. А образи в оселі прикрашають м'ятою та гілками берези.
Єпископ ПЦУ відвідав дитячий табір «Корабель життя»

Єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл (Кризина) відвідав дитячий табір “Корабель життя”, організований Сарненським благочинням єпархії.

Табір, розташований у мальовничій лісовій зоні, приймає близько 60 дітей, ігформує прес-служба Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ.

Під час візиту єпископ Гавриїл відправив молебень, виголосив повчання про значення молитви, подарував учасникам натільні хрестики, провів бесіду з дітьми та розділив з ними трапезу.

Наприкінці єпископ Гавриїл благословив дітей на продовження таборування. Головними організаторами табору є протоієреї Віталій Коврига та Віталій Кузьмич.
Екзарх Вселенського патріархату в Україні зустрівся із монахами домініканцями

Відбулася зустріч голови Ставропігії Вселенського патріархату в Україні та Екзарха Вселенського патріарха, єпископа Команського Михаїла з братами домініканцями: о. Ярославом Кравіцем, настоятелем домініканців в Україні; о. Ален Арнульд, соцій Генерала Ордену з Риму, та о. Бернард Сенелле, настоятелем монастиря святого Якова в Парижі.

Сторони обговорили поточний стан міжхристиянського діалогу та його перспективи і актуальні аспекти православних взаємовідносин в Україні під час війни. Під час зустрічі єпископ Михаїл із вдячністю згадав роки свого студіювання в Університеті Фрибургу (Швейцарія) де велика кількість його викладачів належала до домініканського ордену.
У Румунії розпочалися заходи з нагоди свята Івана Сучавського

Заходи, присвячені покровителю монастиря Святому Івану Новому з Сучави, розпочалися в суботу вранці зі служби акафісту святого та винесення його мощей із великого храму монастиря, який носить його ім’я.

Святі мощі поклали для поклоніння під прикрашеним квітами навісом на подвір’ї монастиря, повідомляє basilica.ro «Завдяки силі та захисту Святого Духа святий Іоанн зміг витримати муки, яким він був підданий», — наголосив преосвященний отець Дамашін Дорнеанул, вікарій єпископа Архієпархії Сучави.

«Звідси ми також дізнаємося, що без Божої допомоги, без Святого Духа, Якого ми закликаємо до оновлення нашого життя, ми слабкі, ми безсилі перед викликами цього життя».

З 18:00 у Сучаві проходить Хресна хода «Шляхом святих» із мощами святого Івана Нового. Його очолить архієпископ Калінік та вікарійний єпископ Сучави та Редауціла Дамашін Дорнеанул. На сторінці Архиєпархії у Фейсбуці повідомляється маршрут, а також стаціонарні пункти роздачі води для паломників.
У Львові відреставрували колишній монастир кармеліток XVII ст.

У Львові відреставрували приміщення колишнього монастиря сестер кармеліток босих на вул. Винниченка, 30. За всю історію свого існування цей будинок кінця XVII ст. слугував жіночим монастирем закритого типу, військовим гарнізоном, духовною семінарією, науковим інститутом. Зараз ця будівля біля храму Стрітення Господнього перебуває у власності Курії Львівської архидієцезії РКЦ, яка два поверхи виділила під Центр промоції польської культури у Львові.

Історичну будівлю, яка є пам’яткою місцевого значення, відновили за європейські гроші – за проектом «Сцена Галичини» програми транскордонної співпраці PBU. Про це інформує ZAXID.NET.
Митрополит Тульчинський УПЦ Іонафан вийшов на волю і незабаром прибуде до Москви, - росЗМІ

Митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ Іонафана Єлецьких, засудженого в Україні, звільнено і найближчим часом прибуде до Москви.

Про це повідомив у суботу сайт Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, повідомляє Інтерфакс.

"Звільнення митрополита стало можливим завдяки клопотанням Патріарха Російської Православної Церкви Кирила, йдеться в повідомленні. Найближчим часом єрарх прибуде до Москви", пише видання.
У країні-агресорі продовжують штрафувати за релігійну діяльність без дозволу

Троїцький районний суд Москви оштрафував іноземного громадянина Абдукодіра Абдухалілова за статтею 5.26 ч. 5 КоАП РФ (здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог закону про свободу совісті, свободу віросповідання, релігійні об'єднання). Розмір штрафу не уточнюється.

На думку суду, з 31 травня по 2 червня Абдухалілов «здійснював релігійну місіонерську діяльність < ... >, за відсутності відповідного дозволу для проведення релігійного обряду».
Папа Франциск закликав регулювати штучний інтелект для захисту людської гідності

Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Міжнародної конференції, яку організувала Фундація «Centesimus Annus Pro Pontifice», що займається дослідженням і пропагуванням соціального вчення церкви.

«У своїй промові перед учасниками саміту G7 я висвітлив критичні аспекти штучного інтелекту, підкресливши, що він є і повинен залишатися інструментом в руках людини, – наголосив Папа. – Як і інші ключові інструменти протягом тисячоліть, він свідчить про здатність людини виходити за межі себе, про її “прагнення дедалі більших досягнень”, і може призвести до великих перетворень, позитивних чи негативних».
Наступне судове слухання у справі настоятеля Святогірської лаври відбудеться у понеділок

Митрополит Арсеній брав участь у слуханнях з відеозв'язку. У засідання проходило у закритому режимі.

Засідання тривало весь день із 8:00 до 20:00.

Остаточне рішення судом ухвалено не було. Наступне засідання має відбутися у понеділок 24 червня.
Сьогодні, 24 червня православні відзначають День Святого Духа.

День святого Духа присвячений одній з іпостасей триєдиного Бога і відзначається на наступний день після Трійці. У цей день християни згадують Зішестя Святого Духа на учнів Ісуса. Духів день вважається днем зародження християнської церкви. Символічно Святий Дух зображують в образі голуба.

День Святого Духа відзначається на наступний день після Трійці і завжди випадає на понеділок.

Історія Дня Святого Духа розповідається в Новому Завіті. Після того, як Ісус воскрес і вознісся на небо, апостоли зібралися в Єрусалимському храмі і молилися. Під час молитви на учнів Христа опустився Святий Дух і наділив їх здібностями говорити на різних мовах, зцілювати хворих і пророкувати.

Сходження Святого Духа було подарунком від Ісуса своїм учням, щоб вони могли проповідувати Слово Боже по всьому світу. Апостоли поширили християнство по світу, тому свято вважають днем зародження церкви Христа.
Напади на церкви, поліцію та синагогу у Дагестані

У неділю, 23 червня, у російській республіці Дагестан у містах Дербент та Махачкала невідомі озброєні люди обстріляли православні церкви, синагогу та пост поліції. Загинули щонайменше 20 людей.

В обох містах, де сталися напади, оголошували план "Перехоплення". На території Дагестану запроваджували режим контртерористичної операції.

Російська влада заявляє, що вбито шістьох нападників — двох у Дербенті та чотирьох у Махачкалі.

Очільник Дагестану Сергій Меліков повідомив, що "понад 15 поліцейських" та кілька цивільних загинули.

"Активну фазу оперативно-бойових заходів у містах Махачкала та Дербент завершено. Шестеро бандитів ліквідували", - заявив Меліков у своєму телеграм-каналі.

Стрілянина тривала до пізнього вечора. Точна кількість нападників невідома.

Повідомлення про стрілянину в Дербенті та Махачкалі почали з'являтися ближче до вечора неділі.
Понад половина українців позитивно ставляться до кремації

За останні роки ставлення українців до кремації значно змінилося. Вже більше половини населення країни – 53,5% позитивно оцінюють процес кремації. У країні функціонує три крематорії: у Києві, Одесі та Харкові, і ціна на послугу становить від 1132 до 5200 гривень.

В Україні існує понад 33 тисячі місць для поховань. Проте останні роки люди дедалі частіше обирають кремацію через кілька ключових причин:- брак місць на кладовищах: у великих містах проблема місць для поховання стає дедалі гострішою;

Наприклад, у Києві послуга поховання коштує від 7000 грн, а комплекс із похороном на цвинтарі – до 12 000 грн.

Урну з прахом можна отримати протягом півтора-двох тижнів. У разі термінової кремації урну можна отримати за 6 годин.
Георгіївська церква села Заворичі стала одним із об‘єктів проєкту «Листівки з України»

Проект «Листівки з України» запущено Українським Інститутом за підтримки USAID, щоб розповісти світові про злочини російських окупантів.

На одній із листівок зобразили однокупольний дерев’яний храм, присвячений святому Георгію, який зведено у 1873 році у селі Заворичі.

Відомо, що організатори під кожним таким об’єктом указують дату та спосіб знищення. Зокрема про церкву села Заворичі зазначено, що російські окупанти знищили її ударом артилерії 7 березня 2022 року.

Через що церква згоріла. Займання сталося від прямого влучання, очевидці кажуть, що окупанти навмисно спрямували один із снарядів в купол храму. Паркан церкви розстріляли з кулемета.
На Буковині громада залишила УПЦ щоби приєднатися до ПЦУ

У селі Данківці Дністровського району Чернівецької області 22 червня 2024 року відбулися парафіяльні збори, на яких релігійна громада Покрови Пресвятої Богородиці проголосувала за вихід з-під юрисдикції УПЦ та перейшла до ПЦУ.

З часу дарування Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію в Чернівецькій області до ПЦУ приєдналися вже більше 40 парафій.
У Києві до 15 років в'язниці засудили вбивцю священника

Оболонський суд засудив 50-річного киянина до 15 років ув'язнення за звинуваченням у скоєнні навмисного вбивства за корисливими мотивами, за попередньою змовою групою осіб та розбійним нападом на священнослужителя однієї з православних церков Києва.

Зазначається, що прокурорами в суді доведено, що влітку 2015 року в Оболонському районі м. Києва двоє чоловіків у балаклавах у під'їзді будинку двічі вистрілили у священнослужителя. Після цього вони забрали його телефон, ключі від квартири та увійшли до його житла із заздалегідь підготовленою сумкою. Нападники вважали, що у квартирі священник зберігає значну суму коштів, оскільки будує храм. Пораненого чоловіка зловмисники душили, вимагаючи інформацію про гроші. Грошей вони так і не знайшли і, налякані сусідами, зникли.

Цього ж дня постраждалого доправили до лікарні швидкої медичної допомоги, де за три доби він помер внаслідок вогнепального поранення голови.
2024/06/24 19:17:16
Back to Top
HTML Embed Code: