Telegram Group Search
☦️🌿У Рівненській, Олександрійській та Кіровоградській єпархіях звершено чернечі постриги.

28 квітня, у свято Входу Господнього у Єрусалим, у Межирицькому Свято-Троїцькому чоловічому монастирі, у храмі на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці м. Світловодськ та у Єлисаветинському монастирі на Кіровоградщині звершили чернечі постриги.
Докладніше.
☦️Раніше, 26 квітня, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим звершив чин постригу у Михайлівському жіночому монастирі с. Пелагіївка Новобузького району.

У Благовіщенському храмі обителі в малу схиму були пострижені інокиня Пелагія, послушниця Марія і послушниця Ніна. Новопострижені монахині отримали імена Пелагія, Маріонілла і Ніка.
«Пободрствуйте зі Мною…»: богослужіння перших трьох днів Страсної седмиці.

Богослужіння цієї седмиці відрізняються особливою зворушливістю; ми немов проходимо зі Спасителем Його останній земний шлях. Служби непрості, щось у них може здатися незрозумілим, але згадаймо слова Христа, сказані в Гефсиманському саду учням: «Пободрствуйте зі Мною…»
Навіть якщо ми розуміємо лише 10% із богослужіння Страсних днів, то і цього достатньо, щоб душа зазнала потрясіння, шоку від усвідомлення того, що сталося. А де не розуміємо – просто побудьмо з Христом, пободрствуймо разом із Ним…
У перші три дні Страсного тижня Церква звершує богослужіння таким чином – велике повечір’я, утреню, часи, зображальні та вечірню з Літургією Передосвячених Дарів.
Докладніше: https://bit.ly/40LZ4CB
⛪️У Мукачівській єпархії освятили храм на честь Різдва Богородиці.

27 квітня митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор очолив чин освячення нового престолу та храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в м. Ужгород та Божественну літургію в ньому.

Під час Літургії підносилась сугуба молитва за мир на Українській землі, за припинення війни та за військовослужбовців ЗСУ.

Після завершення богослужіння архіпастир звернувся до всіх зі словами проповіді.

Митрополит Феодор висловив подяку настоятелю храму протоієрею Володимиру Приймичу та всім парафіянам за труди на славу Церкви Христової і призвав на всіх Боже благословіння.
На сайті.
#Православний_календар
🗓 29 квітня, понеділок.
(16 квітня за старим стилем)
Страсна седмиця. Великий Понеділок.

#Святині_дня
✔️ Іллінської-Чернігівської (1658) і Тамбовської (1692) ікон Божої Матері.

#Святі_дня
✔️ Мцц. дів Агапії, Ірини і Хіонії (304). Мч. Леоніда та мцц. Харієси, Ніки, Галини, Каліси, Нунехії, Василіси, Феодори, Ірини та інших (258). Сщмч. Константина Жданова пресвітера (1919).

#Читання_дня
Утр.: – Мф. 21:18-43 (зач. 84). На літ.: – Єв.: Мф. 24:3-35 (зач. 98).

Кондак на сьогодні: Мучениці Ірині
Кре́пко ду́шу, Ири́но, ополчи́ла еси́ ве́рою,/ я́ве лука́ваго посрами́вши,/ и ко Христу́ привела́ еси́ тмы́ люде́й мно́жества, блаже́нная,/ и, порфи́ру от крове́й нося́щи,// со а́нгелы ны́не весели́шися.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Господь іде на добровільне Страждання. Треба і нам прямувати з Ним. Це обов'язок кожного, хто сповідує, що силою Страстей (страждань) Христових став він тим, що тепер є, і хто сподівається ще здобути щось настільки велике і славне, що й на думку нікому прийти не може. Як же прямувати з Ним? Розмірковуванням, співчуттям. Іди думкою слідом за стражденним Господом, і міркуванням своїм витягай з усього такі уявлення, які могли б вражати серце і вводити його у відчуття страждань, перенесених Господом. Щоб останнє відбулося успішніше, треба себе самого зробити таким, що страждає, через чутливе применшення їжі і сну, і збільшення праці стоянь і колінопреклонінь. Виконай усе, що робить свята Церква, і будеш добрим супутником Господу на страждання.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 29 квітня, понеділок. (16 квітня за старим стилем) Страсна седмиця. Великий Понеділок. #Святині_дня ✔️ Іллінської-Чернігівської (1658) і Тамбовської (1692) ікон Божої Матері. #Святі_дня ✔️ Мцц. дів Агапії, Ірини і Хіонії (304).…»
У Кіровоградській єпархії вчинено наругу над будинком, у якому молилися віруючі після захоплення їхнього храму.

У ніч на 27 квітня невідомі підпалили будинок, де після захоплення храму Успіння Божої Матері у селі Коробчино на Кіровоградщині молилися віруючі УПЦ.

Внаслідок підпалу згоріли стіни, тимчасовий престол та жертовник у молитовному будинку.

Храм у віруючих відібрали два роки тому. Парафіяни, вигнані зі своєї рідної церкви, змушені були шукати собі нове місце для молитви.

«Тимчасовим притулком гнаної громади став сільський будинок, облаштований зусиллями віруючих під богослужіння. Але хтось вирішив, що і за таких обмежених умов православні віруючі не мають права молитися. Ось так хтось привітав із Великоднем православних християн у с. Коробчине!» – йдеться у повідомленні.

У єпархії просять молитов за православну громаду с. Коробчине та моляться за напоумлення «тих, хто вважає, що не боїться Бога і може будь-яким способом воювати з Ним».

Релігійну громаду УПЦ у Коробчині «перевели» до ПЦУ у жовтні 2022 року, незважаючи на протести віруючих, які підтвердили свою вірність УПЦ.
2024/04/29 11:43:46
Back to Top
HTML Embed Code: