Трапилося мені вчора розслідування від France Info. Французькі журналісти нарили інформацію про те, що на колишньому заводі Stellantis росіяни виробляють Citroën C5 Aircross. Є сайт citroen.ru, який виглядає цілком як офіційний. А в розділі «в наявності» там було майже 100 Citroën C5 Aircross. Ось тільки є нюанс. До Stellantis вони ніяк не відносяться.

Повернемося у квітень 2022. Stellantis закриває свій завод у Калузі через санкції та «логістичні труднощі». А 27 березня цього року російська компанія «Автомобільні технології» офіційно запускає виробництво Citroën C5 Aircross. Ці пару років завод був привидом. Нічого там не вироблялося. Ну це за офіційними версіями.

Але тут росіяни з «Автомобільних технологій» заговорили про те, що з кінця 2023 завод перейшов під їхній контроль. Вони ж офіційні дистриб’ютори. Усі інвестори і постачальники, звісно, засекречені. Але в ось цьому розслідуванні France Info фігурує китайський Dongfeng. Акціонер Stellantis, партнер Peugeot і Citroën.

Reuters уже якось писали, що у грудні минулого року «Автомобільні технології» імпортували 42 комплекти для Citroën C5 Aircross.

Компанія «Автомобільні технології» була зареєстрована в березні 2023. Належить Галині Долголенко. А директор зі стратегічного розвитку там Павєл Безрученко. Цікава особа насправді. Був заступником одного з директорів російського Мінпромторгу, кажуть, що має якусь нагороду від путіна. Ось цей Безрученко і ще деякі працівники напряму сказали, що автомобілі виробляють з деталей, які завозять паралельним імпортом.

Як Dongfeng отримує деталі Stellantis? Усе просто. Вони мають спільне підприємство в Китаї. І Dongfeng продали частину своїх акцій Stellantis та викупили деякі заводи в Китаї. До цього вони там були співвласниками. Ось і виходять у росіян автомобілі, майже аналогічні до французьких. Лише за винятком деяких деталей. Навіть назва така сама.

«Мы не стали придумывать для машины какой-то новый бренд, как некоторые наши коллеги. Это путь максимальной дерзости. Нам важно быть узнаваемыми, а не быть некой новой пришедшей маркой», - Безрученко.

Можна вічно дивитися на російське імпортозамєщєніє. Але це насправді доволі показова історія щодо їхнього піратства. Причому у всіх галузях одночасно.
#прорусню
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Update. Так, ви праві, не НПЗ, а нафтобази у Смоленській і Воронезькій областях, сорян, поспішив запостити відос.

Кажуть, що дроно-санкції накладено на 26 тисяч кубометрів російського пального.

У Смоленській області рф чогось палає НПЗ
Той випадок, коли зекономили зп дизайнера
Більше санкцій богу санкцій
США розробляють санкції проти китайських банків через допомогу русні

Потенційні санкції можуть відрізати низку китайських банків від глобальної фінансової системи, щоб змісити Пекін припинити торговельну підтримку російської військової промисловості.

Допомога Китаю дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал, оскільки саме Пекін став основним постачальником електронних схем, деталей літаків, машин і верстатів. Крім того, частина китайських банків виступає посередниками в комерційному експорті в Росію, обробляючи платежі і надаючи компаніям-клієнтам кредити для торгових операцій.

Наразі США намагаються дипломатично вплинути на Пекін, щоб змусити китайську обмежити експорт технологій до РФ. Введення санкції проти банків може відбутись, якщо Китай проігнорує "дипломатичний тиск" Вашингтона. 

Збільшення санаційного тиску на Китай було б хорошим доповненням до пакету допомоги

@OstanniyCapitalist
Будуть відроджувати без бажання
Все ще цікаво подивитися на реакцію китайців та індусів.

Детальніше писав про це тут
Чому на розгляд резонансних справ іде так багато часу?

Можна подивитись на моєму каналі в YouTube.

До речі, тут періодично питали про відоси, тож підписуйтесь. Спробую відновити роботу каналу для тих, хто віддає перевагу відеоформату.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні нам 6 років! Шість років тому народилася ДемСокира!

Кожний сокирянин сприймає ДемСокиру якось по-своєму. Але впевнені, якщо запитати «Що для тебе ДемСокира?», то в усіх відповідях буде «люди і комфорт».

Бо ДемСокира — це люди. Це лідери, спікери, активісти, прихильники й донори, які одягнули піксель і пішли захищати свою країну. Які стали волонтерами, віддавши всіх себе. Які донатять останні гривні з картки на збір.

Бо ДемСокира — це простір для своїх. Тут розуміють твої переживання за долю країни. Тут приймають тебе після бойового виходу з теплом, обіймами й чорним гумором. Тут всі знають, що ми ще не перемогли й треба працювати далі.

Ми невимовно раді, що стали такою організацією. Що зберегли її після 24 лютого. Що наші пріоритети збігаються з пріоритетами наших прихильників і донорів.

Дякуємо, що ви є частиною ДемСокири.
Дякуємо за вашу підтримку впродовж цих насправді важких шістьох років.
Дякуємо, що надихаєте нас продовжувати боротьбу.

Ми б хотіли сьогодні влаштувати неймовірну вечірку з розрубуванням торта сокирою. Але війна триває. Тому маємо прохання. Привітайте нас сьогодні з днем народження святковим донатом на модулі радіоелектронної боротьби.

Нам шість років — кидайте 6, 66, 666 чи 6 666 гривень на наш збір. І пишіть привітання в коментарях до донату! Найцікавіші обов'язково опублікуємо.

З днем народження нас, сокиряни!

🏦 Банка — https://send.monobank.ua/jar/6ggJDmg9pj
🏦 Номер банки — 5375411206318060
🏦 Гривня, валюта і крипта — https://bit.ly/2Pvj6y2
💳 Карта — 5169335100475223
🌐 PayPal — [email protected]
(Обирайте в «Payment type» опцію «For friends and family»)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Китайсько-російські хованки з присмаком кімченятини

Тут Reuters написали про супутникові знімки, на яких видно, як Китай переховує російське судно, що возить північнокорейську зброю.

Ці супутникові знімки здобули в Британському аналітичному центрі RUSI. Вони ж провели невеличке розслідування щодо самого судна. Кажуть, що називається «Ангара» і стоїть воно на якорі у східній провінції Чжецзян. Починаючи з серпня 2023, це судно перевозило в росію контейнери. А в цих контейнерах, скоріше за все, були північнокорейські боєприпаси. Може, звісно, рожеві поні, але щось підказує протилежне. Було мінімум 11 поставок між північнокорейським портом Раджин і російськими портами.

На знімках видно, що «Ангара» пришвартована біля судноремонтного заводу Zhoushan Xinya Shipvard в Чжецзяні. Він займає площу понад 900 тис. квадратних метрів. Спеціалізується на ремонті великих і середніх суден. Сам завод називає себе найбільшою судноремонтною компанією Китаю. Мають клієнтів і з Європи, і з Азії, і зі Штатів. А ще — стратегічну співпрацю з іншими світовими судноплавними компаніями. З Maersk i Evergreen Marine Corp, наприклад.

Ще травні 2022 Ангара потрапила під американські санкції. Перед прибуттям до Китаю, у січні цього року судно стояло в північнокорейських і російських портах з вимкненим транспондером. Скоріше за все, для ремонту або технічного обслуговування. Саме за цим транспондером автоматичної ідентифікаційної системи (AIC) його й ідентифікували. Бо його ненадовго ввімкнули, коли судно проходило ділянку Корейської протоки на шляху до Китаю.

Але. Тут подейкують, що в ЄС хочуть ввести санкції якраз проти тих суден, які постачають північнокорейську військову техніку в росію. Тому ось так переховуватись довго не вийде. Ці санкції можуть бути вже в 14-му пакеті. І, скоріше за все, будуть. Почекаємо.
#прорусню #прокитай
У росії продовжують віджимати бізнеси кремлівську націоналізацію

Вчора путін виступав на РСПП (російському зʼїзді промисловців і підприємців). Там розповідав про націоналізацію підприємств і намагався виправдовувати весь цей двіж.

Каже, що це ті випадки, коли «действия или бездействия» підприємців наносять «прямой ущерб безопасности страны и национальным интересам». У березні путінські посіпаки відзвітувалися йому, що націоналізували активів на більш ніж трильйон рублів. Це компанії, чия продукція «критически важна для укрепления обороноспособности и развития экономики страны».

Найчастіше націоналізують підприємства ВПК, машинобудування, харчової промисловості, порти та нерухомість. Пояснюють це все незаконним володінням власністю, антикорупційним законодавством і порушенням прав рф, гг.

Отак воно і працює.

У вересні 2023 путін каже: «Нет, никакой деприватизации не намечается, никакой деприватизации не будет, это я вам могу точно сказать. «Кошмарить» никого не будут, но все должны соблюдать законы Российской Федерации».

А у квітні 2024 кремль, бізнес за бізнесом, віджимає активи й аргументує це «ущербом». За останні пару років у росії було достатньо гучних кейсів таких ущербів. Одні з крайніх – Челябінський електрометалургійний комбінат, «Кубань-вино», «Макфа» та Івановський завод важкого верстатобудування.

А тепер, як казав один задорнов: «Готові? Зараз буде смішно». Після путінського спіча про «ущербы» чогось ніхто не аплодував. Його реакція, цитую: "Могу сказать, почему аплодисментов не было. Потому что действия правоохранительных органов, несмотря на наши разговоры, продолжаются. Я надеюсь, что мы, действительно, выработаем тот подход, о котором я сейчас сказал, и нормализуем эту ситуацию".

Тобто націоналізуємо все повністю?
#прорусню
Військовий в межах патріотичного виховання, принаймні яким його розуміють в рфії, вдягнув кадетів карельської школи в бронежилети з цікавим написом.
Знову в тих кто сподівався на росію стався «феномен Атсасімба Хіросраки». Це відомий феномен коли росіянський телевізор напиздів щось, лохи повірили і сталося навпаки. І що там бунти будуть? Ща сміливі шахтарі щось комусь покажуть? Та нє. Також атсасімба буде.

Просім атнєстісь с паніманієм.
Огляду на Дюну 2 не буде, замість цього буде огляд на фільм фбк про те хто все в рашці проїбав та коли. Тепер залишилося цю ссаніну осіліть.

Пік стронглі релейтед.
Це, звісно, не трамвай з інтелектом
Forwarded from Не Алексей
Щоб ви розуміли, тєлєгу Дубінського, поки він в сізо, веде його друг і подільник - журналіст Єдиного Телемарафону Плінський. Ведучий сюжетів 1+1 про американські біолабораторії в Україні, які так цікавлять сенаторку Василевську-Смаглюк, тобто Тейлор Свіфт, тобто Тейлор Грін.

А потім ми питаємо у Нойнеця, що робити з мобілізацією населення і його патріотичними настроями.

Та уже нічого.
Про «Задачу трьох тіл»(ЗТТ) від Нетфліксу. Це не огляд(я дивився на фоні, поки займався своїми справами), просто анонс.

Якщо коротко, то, як не дивно, у Нетфліксу вийшло створити шоу, яке краще ніж книга. Це не тому шо серіал вийшов прямо дуже гарний, це тому що книга це таке собі.

Сама книга просто тупо складається з роялів в кущах. Я не кажу про типові для наукової фантастики технології, які виникають нізвідки. Це типово, це і є суттю жанру. Чомусь в нас є мономолекулярні технології, ну є і є, книга саме про це.

Не кажу про умовності Всесвіту у книзі, як то, наприклад, сама ідіотська теорія Темного Лісу, яка нічим у реальності не підтверджується. Більш того, на відміну від інших теорій(Великий Фільтр, Унікальна Земля та Галактична зона придатності, Галактичний пакт, Зоопарк і всяке таке інше) теорія Темного Лісу просто абсурдна і нелогічна. Прочитати про це можна в якомусь з моїх розборів по темі. Це просто умовності, чому б ні.

Я кажу про зорельоти, які літають повільніше за швидкість світла і чомусь можуть втекти від зменшення розмірності світу, яка з тією з швидкістю у книзі розповсюджується. Це ж правила світу автора і він сам їх порушує. І про те як ці зорельоти виникають у світі автора, також не дуже багато пояснень. Книга протирічить сама собі, чомусь зорельоти в книзі повинні і розганятися і гальмувати, а софони можуть літати зі швидкістю світла і гальмувати майже миттєво, НЕ ВИТРАЧАЮЧИ ЕНЕРГІЇ. Вони функціонують вічно тому що фак ю зетс вай. Це до речі в серіалі не виправили, бо інакше взагалі б сюжету не було, тобто це неможливо було виправити без тони хронометражу.

Також в книзі картонні персонажі. Їх мотивація не завжди зрозуміла, їх дії дивні, вони просто не пропрацьовані, вони лише статисти для підтвердження абсурдної теорії. Вони виникають як мері сʼю тоді коли потрібно і роблять те, що потрібно для руху сюжету. Чомусь. Натомість в серіалі це якось там намагаються пояснити, тому науковець зустрічається з Є Ваньцзе не ВИПАДКОВО, а з певної причини і через певні підстави. Яких у книзі просто не було. До того ж серіал більш менш креативно зклеїв різних персонажів з книги в одних. Воно і логічно, і зрозуміло якось для глядача.

Звісно у серіалу БАГАТО проблем суто з наукової точки зору. Епізод з запуском зонду до 1% швидкості світла це просто лютий трешак, консультантів з рушіїв на ядерних зарядах, я так розумію, просто не було. Там зонд повинен бути зібраний ЗВОРОТНІМ від того що показано в серіалі. Тут Нетфлікс як завжди. Очікувано.

Але саме шоу для не дуже вибагливого з точку зору наукової фантастики глядача вийшло набагато кращим за книгу. Варто подивитися, але я б все ж радив спочатку прочитати книгу.
2024/04/28 15:18:46
Back to Top
HTML Embed Code: