Telegram Group Search
​​Постанова ВП ВС про необхідність встановлення чи порушені права позивача при поновленні строків на апеляційне оскарження

Справа № 990/338/23

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15404-postanova-vp-vs-pro-neobhidnist-vstanovlennja-chi-porusheni-prava-pozivacha-pri-ponovlenni-strokiv-na-apeljacijne-oskarzhennja/

Велика палата зазначила:

50. Таким чином, згідно з обставинами цієї справи визначальним є встановлення того чи стосується оскаржуваний Указ № 820/2022 прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду з цим позовом, оскільки приписи частини другої статті 122 КАС України пов'язують обчислення строку звернення до суду з позовом саме з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, що підлягають судовому захисту. У разі якщо оскаржуване рішення суб'єкта владних повноважень, яке є актом індивідуальної дії, не стосується прав, свобод чи інтересів особи, що звернулась до суду з позовом, визначити день коли особа дізналася або повинна була дізнатися про їх порушення, неможливо.

51. Отже, поза увагою суду першої інстанції залишилось встановлення обставин щодо виникнення у позивача прав чи обов'язків у зв'язку із виданням спірного Указу, не з'ясовано чи впливає цей Указ на права чи свободи позивача, з порушенням яких він пов'язує наявність у нього права на звернення до суду із цим адміністративним позовом.

#Великапалата
#поновленнястроків
#санкції
#релігійнагромада
​​Постанова ВП ВС щодо можливості доповнювати апеляційну скаргу захисником та обвинуваченим та розгляду касації за межами вимог та доводів, шо не розглядались в апеляції

Справа № 304/1035/20

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15405-postanova-vp-vs-shhodo-mozhlivosti-dopovnjuvati-apeljacijnu-skargu-zahisnikom-ta-obvinuvachenim-ta-rozgljadu-kasaciyi-za-mezhami-vimog-ta-dovodiv-sho-ne-rozgljadalis-v-apeljaciyi/

Велика палата зазначила:

41. Разом із тим, на переконання Великої Палати, відсутність у захисника процесуальних повноважень змінити та/або доповнити апеляційну скаргу, подану обвинуваченим, не буде створювати перешкод у реалізації права особи на захист. Адже навіть за умови наявності суттєвих недоліків апеляційної скарги, раніше поданої обвинуваченим чи іншим захисником, процесуальні інструменти здійснення адвокатом ефективного захисту на відповідній стадії процесу не вичерпуються особистим внесенням до такої скарги змін та/або доповнень.

42. Зокрема, захисник не позбавлений можливості: надати кваліфіковану юридичну допомогу у підготовці змін чи доповнень до скарги підзахисного, які останній вправі внести особисто; звернутися до апеляційного суду із власною скаргою; висловити у судовому засіданні позицію щодо раніше поданої скарги, навести додаткові доводи й аргументи, які суд має перевірити в межах повноважень, наданих законом.

43. Враховуючи вищевикладене, Велика Палата дійшла висновку, що у розумінні ч. 3 ст. 403 КПК «особою, яка подала апеляційну скаргу» є лише учасник судового провадження, який реалізував право на апеляційне оскарження від свого імені. Право змінити та/або доповнити апеляційну скаргу обвинуваченого, належить виключно суб'єкту її подання, тобто обвинуваченому.

64. Велика Палата звертає увагу, що згідно із ч. 2 ст. 433 КПК касаційний суд вправі вийти за межі касаційних вимог у бік покращення правового становища засудженого, а якщо задоволення касаційної скарги дає підстави прийняти рішення на користь особи, в чиїх інтересах скарги взагалі не подано, - зобов'язаний прийняти таке рішення.

65. Таким чином, позбавлення суду можливості вирішувати питання, поставлені перед ним у касаційних скаргах, лише через те, що вони не розглядалися апеляційним судом, суперечило б засаді верховенства права і закріпленим у ст. 2 КПК завданням кримінального провадження.

#Великапалата
#кримінальнийпроцес
#повноваження
​​Постанова ВС-КГС щодо державної власності гуртожитків, які збудовані за державні кошти та протиправності їх відчуження комерційним структурам

Справа № 911/121/22

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15406-postanova-vs-kgs-shhodo-derzhavnoyi-vlasnosti-gurtozhitkiv-jaki-zbudovani-za-derzhavni-koshti-ta-protipravnosti-yih-vidchuzhennja-komercijnim-strukturam/

Це наша справа. Люди понад 10 років судились за можливість проживати у гуртожитках, які буди незаконно відібрані комерційними структурами, які за них не заплатили навіть жодної копійки.

Суд зазначив:

Суди попередніх інстанцій, надавши оцінку поданим сторонами доказам, з урахуванням законодавства, що регулює спірні правовідносини, у тому числі положень зазначених скаржником норм права, установили, що спірне майно побудовано за державні кошти, є державною власністю та незалежно від кількості передачі цього майна за відповідними документами не вийшло з державної власності та за своїм статусом залишилося державним житловим фондом; законодавством не передбачено залишення, переходу чи набуття права власності саме на таке майно (спірні гуртожитки) будь-якими суб'єктами, окрім як органом місцевого самоврядування - представницьким органом територіальної громади, отже, позивач є особою, в якій майно має перебувати у володінні за законом і яка наділена повноваженнями, у тому числі вживати заходів для управління цим майном.

#Верховнийсуд
#гуртожитки
​​Огляд практики Суду справедливості ЄС за грудень 2023 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15407-ogljad-praktiki-sudu-spravedlivosti-jes-za-gruden-2023-roku/

Верховний Суд підготував огляди практики Суду справедливості ЄС (рішення за грудень 2023 року) із зазначенням описів ключових обставин справ та обґрунтування Суду.

#оглядпрактикиСудуЄвропейськогоСоюзу
​​Огляд практики Суду справедливості ЄС за січень 2024 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15408-ogljad-praktiki-sudu-spravedlivosti-jes-za-sichen-2024-roku/

Верховний Суд підготував огляди практики Суду справедливості ЄС (рішення за січень 2024 року) із зазначенням описів ключових обставин справ та обґрунтування Суду.

#оглядпрактикиСудуЄвропейськогоСоюзу
​​Огляд судової практики ВС-КАС за квітень 2024 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15409-ogljad-sudovoi-praktiki-vs-kas-za-kviten-2024-roku/

В огляді відображено правові позиції Верховного Суду судових палат і колегій суддів Касаційного адміністративного суду, які матимуть значення для формування єдності судової практики при вирішенні публічно-правових спорів, зокрема щодо:

оподаткування ПДВ господарських операцій з продажу виробниками продукції за ціною, нижчою за виробничу собівартість;

відмови в прийнятті уточнюючого розрахунку до податкової декларації, поданого з перевищенням загального строку давності згідно з ПК України;

незаконності штрафу за порушення законодавства про працю, накладеного на філію підприємства;

визначення розмірів державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю та надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років і різну правову природу цих соціальних виплат;

протиправності обмеження підзаконним нормативно-правовим актом права членів сім’ї застрахованої особи, що загинула на виробництві, на отримання одноразової допомоги сім’ї потерпілого;

врегулювання процесу проходження публічної служби в умовах триваючої збройної агресії проти України;

реалізації особою права на відстрочку від призову;

умов звільнення військовослужбовця зі служби в умовах воєнного стану;

строку звільнення після подання працівником заяви про звільнення із займаної посади.

Упродовж квітня 2024 року КАС ВС висловлював також інші, не менш актуальні правові позиції, з якими можна ознайомитися в огляді судової практики.

#оглядпрактикиКАСВС
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

Насправді все інакше, ніж насправді.

©️ Антуан де Сент-Екзюпері

💙💛Цитати дня солов'їною
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День пам'яті Ататюрка, молоді та спорту в Туреччині,
Всесвітній день боротьби з гепатитом,
День травневого сонця,
День блокнота або День записної книжки,
День піонерії,
Всесвітній день сімейного лікаря,
День сімейної медицини в Україні,
День травневого сонця.
2024:
День Святої Трійці. П’ятидесятниця,
День дружини або День дружин-мироносиць,
День пам’яті жертв політичних репресій,
День пам’яті померлих від СНІДу.

Для перегляду подій, натисніть на повідомлення 👇

1051 - у соборі Реймса Анна, наймолодша дочка київського князя Ярослава Мудрого вийшла заміж за короля Франції Генріха I Капета і невдовзі тут же коронувалась на престол Франції.

1861 - у храмі Різдва Христа Спасителя в Києві, де була виставлена домовина з тілом Тараса Шевченка, відбулася панахида. У Києві з Кобзарем прощалися студенти, багато городян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, поховати Тараса в Києві. Але переважили ідея з Чернечою горою, бо за життя Шевченко мріяв про "тихе пристанище і спокій коло Канева". Тож 20 травня на пароплаві "Кременчук" прах Кобзаря прибув до Канева.

1918 - Митрополитом Київським і Галицьким обрано Антонія Храповицького.

1919 - ліквідуючи повстання отамана Григор'єва, більшовики взяли Кременчук.

1919 - прибувши до Києва, голова Реввійськради РСФРР Лев Троцький провів спільне засідання ЦК РКП(б) та ЦК КП(б)У; на ньому ухвалено рішення про ліквідацію Українського фронту і підпорядкування військових округів вищій військовій владі Росії. Цього ж дня ВУЦВК ухвалив постанову "Про об'єднання військових сил радянських республік". Попри застереження української сторони, у Москві це сприйняли як згоду України увійти до складу єдиної Радянської Росії.

1922 - Всеросійська конференція комсомолу ухвалила рішення «Про створення піонерських загонів»; дата заснування Всесоюзної піонерської організації.

1945 - Президія Верховної Ради, РНК УРСР і ЦК КП(б)У прийняли «Звернення до учасників українських буржуазно-націоналістичних банд» із закликом з'явитися з повинною. Одночасно активізувалася діяльність регулярних частин НКВД в боротьбі з УПА, «винищувальних батальйонів», фальшивих «загонів УПА».

1952 - у державному театрі опери та балету відбувся перший концерт Державного ансамблю танцю УРСР.

2005 - на конференції міністрів освіти країн Європи у Бергені (Норвегія) міністр освіти України Станіслав Ніколаєнко підписав від імені України Болонську декларацію, угоду щодо стандартизації підходів до організації навчального процесу і функціонування вищої школи в Європейському Союзі.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tg-me.com/rkravetsUA
З огляду на кількість окремих думок, Велика палата щоденно доводить хибність свого існування. Але всі в цьому бояться зізнатись. Хабарництво, хворі амбіції, недостатність досвіду, фізіологічне несприйняття норм Закону, ігнорування прав людини та побудована схема зі зміни правових позицій, задля того, щоб приховати, як на мене, свою некомпетентність знищили не тільки довіру до цієї інституції, а й зробили будь-яке використання її практики марним. Як нещодавно у засіданні, одна суддя після посилання опонента на практику Великої палати, досить точно підмітила і попросила його припинити це високоповажне хамство.

До огляду увійшла постанова зі звичним ігноруванням здорового глузду та звинуваченням судді КСУ у прийнятті колегіального рішення, нова позиція щодо забезпечення позову, роз'яснення щодо поновлення строків і права захисника доповнювати власну та апеляційну скаргу подану обвинуваченим. Крім того увійшла практика ВС-КАС, Європейського суду справедливості і наша дуже важлива справа щодо захисту прав мешканців гуртожитків й багато іншого.

https://antiraid.com.ua/articles/ohliad-praktyky-vs-vid-rostyslava-kravtsia-shcho-opublikovana-z-11-po-17-travnia-2024-roku/

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tg-me.com/rkravetsUA
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

Успіх у будь-якій сфері складається з роботи, гри та вміння тримати язик за зубами.

©️ Альберт Ейнштейн

💙💛Цитати дня солов'їною
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

Умій цінувати того хто без тебе не може, і не женіться за тим, хто щасливий без тебе!

©️ Габріель Гарсіа Маркес

💙💛Цитати дня солов'їною
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

Всесвітній день метрології,
Всесвітній день бджіл,
Всесвітній день травматолога,
Європейський день моря,
День банківських працівників України,
День перекладача жестової мови в Україні,
День стати мільйонером,
Міжнародний день кадровика або День HR менеджера,
Міжнародний день п'яниці.
2024:
Духів день.

Для перегляду подій, натисніть на повідомлення 👇

1072 - сини Ярослава Мудрого перенесли мощі перших руських святих Бориса і Гліба до нового храму у Вишгороді.

1185 - на річці Каяла відбувся бій руських полків під керівництвом новгород-сіверського князя Ігоря Святославича та його брата Всеволода з військом половецького хана Кончака. Русичі були розбиті, Ігор разом із сином Володимиром потрапив у полон. Ця подія стала сюжетом для "Слова о полку Ігоревім".

1768 - на Правобережній Україні почалось козацько-селянське повстання гайдамаків (Коліївщина).

1787 - засновано місто Катеринослав (нині Дніпро).

1809 - відкрилось Київське народне чоловіче училище, що потім стало школою № 75, однією з найстаріших шкіл Києва.

1861 - на пароплаві "Кременчук" прах Тараса Шевченка прибув із Києва до Канева.Там до дня поховання домовина дві доби перебувала в Успенському соборі.

1892 - у Києві на Володимирському узвозі (з Подолу до Хрещатика) випробувано перший у Російській імперії електричний трамвай.

1905 - у Києві відкрито Михайлівський механічний узвіз.

1920 - у газеті "Одеський комуніст" за підписом Сумний опубліковано вірш "Відплата", який став першим українським опублікованим віршем Володимира Сосюри після його переходу з табору УНР на бік Червоної армії.

1929 - відкриття школи морських льотчиків у м.Миколаєві.

1934 - у Києві відбувся Міжнародний конгрес учителів.

1939 - почато організацію масових екскурсій по Дніпру. У перший рейс за маршрутом Київ-Херсон-Київ із відвідуванням Трипілля, Дніпрогесу, Запоріжжя вирушив пароплав "Сталінська Конституція" із 300 екскурсантами на борту.

1942 - рейхскомісар України Еріх Кох видав розпорядження про конфіскацію зернових культур у сільськогосподарських підприємств і населення. Конфіскації не підлягали 10 кг зерна на кожну особу, що належить до підприємства, і кожного члена родини, а також посівний матеріал. Насправді ж власті відбирали і цей обумовлений мінімум.

1942 - завершилася Керченська десантна операція радянських військ.

1961 - Постановою ради міністрів УРСР встановлено Республіканські премії ім. Т.Г. Шевченка за видатні твори літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва і кінематографії. Перше нагородження відбулось наступного року. У 1969 році премія стала державною, а в 1997-у — отримала статус національної. Сьогодні щорічно присуджується до 5 Національних премій у галузі: літератури; літературознавства і мистецтвознавства; публіцистики і журналістики; кінематографії; музичного, театрального, концертно-виконавського, народного і декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

1961 - за створення Української робітничо-селянської спілки Львівський обласний суд засудив Левка Лук'яненка до смертної кари, а його товаришів - до різних термінів позбавлення волі. Згодом розстріл Лук'яненкові замінили 15 роками ув'язнення.

1963 - у Києві перебував прем'єр-міністр Республіки Куба Фідель Кастро Рус. Він зустрівся з високими посадовими особами республіки, відвідав показовий колгосп у селі Устинівка під Києвом, поклав вінок на могилу Невідомого солдата, ознайомився з визначними пам'ятками міста.

1965 - під Києвом відкрито новий Бориспільський аеровокзал. Аеропорт "Бориспіль" був обладнаний для автоматизованої посадки літаків за метеомінімуму 1-ї категорії. Пропускна спроможність - 1600 осіб за годину. Рейси з цього летовища почали виконувати влітку 1959 р.

1968 - до ЦК Компартії України звернулись нащадки видатних діячів української культури - П. Довженко, Л. Кропивницька, В. Нечуй-Левицька, О. Лисенко, Н. Тобілевич, Т. Франко, які висловили занепокоєння станом української мови в республіці.
1986 - президент Академії наук УРСР академік Борис Патон підписав розпорядження президії АН УРСР про засекречення інформації про аварію на Чорнобильській АЕС та ліквідацію її наслідків.

1986 - постанова Ради міністрів УРСР "Про прийняття Віденської конвенції про охорону озонового шару".

1990 - в Радянському Союзі прийнято закон «Про порядок в'їзду і виїзду радянських ромадян за кордон», який знімав будь-які обмеження на закордонні поїздки.

1991 - завершив роботу установчий з'їзд політв'язнів України, у якому взяли участь 1135 делегатів з УРСР, Казахстану, Литви, Молдови, Білорусії, Польщі, Москви й Воркути. Створено Спілку українських політв'язнів, прийнято її статут.

1994 - Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла закон "Про відновлення конституційних основ державності Республіки Крим", яким відновила положення Конституції півострова в редакції від 6 травня 1992 р. Закон передбачав встановлення відносин між Україною і АР Крим на підставі договорів та угод, введення громадянства Криму, створення власних військових формувань тощо. Цього ж дня Верховна Рада України прийняла постанову, якою зупинила дію кримського закону як такого, що порушує територіальну цілісність України, її державний суверенітет і суперечить загальновизнаним принципам міжнародного права.

2005 - відбувся дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі — світова прем'єра документального фільму режисера Ігоря Стрембіцького «Подорожні», який здобув «Золоту пальмову гілку».

2009 - донецький «Шахтар» в останньому фіналі Кубка УЄФА переміг бременський Вердер з рахунком 2-1, ставши першим українським футбольним клубом, який здобув європейський клубний трофей за часів Незалежності.

2012 - під час ювілейної ХХ молодіжної пішої прощі Стрийської єпархії до Гошівської чудотворної ікони Богородиці, яка знаходиться на Ясній горі у монастирі отців Василіян с. Гошів на Івано-Франківщині, встановлено рекорд України — у пішій ході довжиною 28 кілометрів взяли участь 15 027 осіб у вишиванках. Досягнення занесено до Книги рекордів України. Загальна кількість прочан за різними підрахунками склала від 20 до 25 тисяч чоловік.

2019 - у Верховній Раді відбулась інавгурація шостого Президента України Володимира Зеленського. Серед почесних гостей на ній перебували президенти Грузії, Естонії, Латвії, Литви та Угорщини, а також чотири з п'яти попередніх українських президентів. Озвученим в інавгураційній промові першим рішенням Зеленського став розпуск парламенту VIII скликання.

2022 - Росія окупувала Маріуполь.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tg-me.com/rkravetsUA
www.tg-me.com/Quotes_ua
fb.com/QuotesDayUa
instagram.com/QuotesDayUa

Щоб залишити свій слід, не обов'язково ходити по бруду.

©️ Козьма Прутков

💙💛Цитати дня солов'їною
‼️🇷🇼З огляду на кількість окремих думок, Велика палата щоденно доводить хибність свого існування. Але всі в цьому бояться зізнатись. Хабарництво, хворі амбіції, недостатність досвіду, фізіологічне несприйняття норм Закону, ігнорування прав людини та побудована схема зі зміни правових позицій, задля того, щоб приховати, як на мене, свою некомпетентність знищили не тільки довіру до цієї інституції, а й зробили будь-яке використання її практики марним. Як нещодавно у засіданні, одна суддя після посилання опонента на практику Великої палати, досить точно підмітила і попросила його припинити це високоповажне хамство.

До огляду увійшла постанова зі звичним ігноруванням здорового глузду та звинуваченням судді КСУ у прийнятті колегіального рішення, нова позиція щодо забезпечення позову, роз’яснення щодо поновлення строків і права захисника доповнювати власну та апеляційну скаргу подану обвинуваченим. Крім того увійшла практика ВС-КАС, Європейського суду справедливості і наша дуже важлива справа щодо захисту прав мешканців гуртожитків й багато іншого.

https://youtu.be/o-tc3W5uXCY

🔸Текстовий варіант огляду з посиланнями на всі рішення - https://antiraid.com.ua/articles/ohliad-praktyky-vs-vid-rostyslava-kravtsia-shcho-opublikovana-z-11-po-17-travnia-2024-roku/?doing_wp_cron=1716204639.4239969253540039062500

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tg-me.com/rkravetsUA
2024/05/20 23:12:19
Back to Top
HTML Embed Code: